Prokuratorskie śledztwo w sprawie działań rady nadzorczej Kraków5020

Centrum kongresowe

Prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez członków rady nadzorczej spółki Kraków5020.

Zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze złożył Mateusz Jaśko. W piśmie śledczy poinformowali, że wszczęli postępowanie 31 stycznia tego roku.

Przedmiotem śledztwa jest podejrzenie nadużycia uprawnień przez członków rady nadzorczej miejskiej spółki. Złamanie prawa miało polegać na dokonaniu zmiany w uchwale z marca 2022. Chodziło o usunięcie punktu, który mówił o realizacji danego celu przez zarząd spółki w określonym terminie. Spowodowało to, iż władze Kraków5020 otrzymały wyższą nagrodę. Gdyby nie ingerencja rady nadzorczej, kwoty te byłyby o 30 procent niższe.

Zadaniem, które zarząd miał zrealizować do 29 kwietnia 2022 roku, było podpisanie umowy spółki z urzędem miasta o m.in. prowadzenie projektu Play Kraków oraz zarządzaniem punktami informacji turystycznej.

Zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do władz Kraków5020. Otrzymaliśmy odpowiedź od biura prasowego: "spółce nie zostało doręczone zawiadomienie przesłane przez pana w załączeniu, w związku z tym nie możemy się odnieść do poruszanych kwestii w zadanych pytaniach".