Przez dwa pierwsze miesiące z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 1,2 mln pasażerów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 591 021 pasażerów, czyli o 14% więcej w stosunku do lutego 2019 roku i o 48% więcej w stosunku do lutego zeszłego roku. Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano 1 202 604 pasażerów.

– Z dużą nadzieją patrzymy na odbudowującą się siatkę połączeń, zwłaszcza tych typowo biznesowych, co potwierdza znaczący potencjał naszego regionu w tym segmencie rynku. Jestem pewny, że każdy pasażer znajdzie wymarzone wiosenno-letnie połączenie, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Dodaje, że teraz cała branża turystyczna i lotnicza przygotowuje się do sezonu letniego. Trwają też ostatnie uzgodnienia z przewoźnikami, a letnia mapa połączeń zostanie zainaugurowana pod koniec marca.

Ryanair: 80 połączeń

O swoich letnich planach już wcześniej informował Ryanair, który jest największym przewoźnikiem operującym na krakowskim lotnisku. W letniej siatce ma znaleźć się 80 połączeń, w tym osiem nowych. W ofercie pojawią się połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Tuluzy, Warny i na Rodos.

Ryanair planuje też rozwijać swoją krakowską bazę. W Balicach będzie stacjonował kolejny samolot, co oznacza wzrost z ośmiu do dziewięciu maszyn.