Remont torowiska w Nowej Hucie. Trzy miesiące zmian w rozkładach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek 8 lutego rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Ujastek Mogilski. W tym czasie wyłączony z ruchu zostanie odcinek torowiska od węzła „Kombinat” do węzła „Kopiec Wandy”.

W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

- linia 21 - będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (okrężnej): Os. Piastów - ... - Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego - Kocmyrzowska - Łowińskiego - Ujastek - Kombinat. Powrót: Kombinat - al. Solidarności - al. Andersa - ... - Os. Piastów. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- linia 22 - będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki - ... - al. Solidarności - Ujastek - Łowińskiego - Kocmyrzowska - Wzgórza Krzesławickie. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- linia 44 - zostanie zawieszona;
- linia 721 - zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa, kursująca po następującej trasie: Pleszów - Igołomska - Ujastek Mogilski - Kombinat. Linia będzie kursować tylko w dni powszednie z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu.

Prace planowane są na okres około 3 miesięcy.

Kumulacja inwestycji

Torowisko przy ul. Ujastek Mogilskim jest jednym z najbardziej wyeksploatowanych w całym mieście. Remont jest tym bardziej istotny w kontekście innych inwestycji planowanych w sąsiedztwie.

W pierwszej kolejności będą to prace budowlane w ciągu Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Kjh – Mamy komplet dokumentów oraz niezbędne pozwolenia na roboty budowlane. W przeciągu miesiąca planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację prac – informował kilka dni temu Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Pod koniec ubiegłego roku została podpisana umowa z projektantem na opracowanie projektu przebudowy al. Solidarności, na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Projekt obejmie przebudowę torowiska i układu drogowego. Prace w tym miejscu rozpoczną się po zakończeniu tych na ul. Ptaszyckiego, czyli w 2022 r.

– W przypadku pierwszego zadania mamy przebudowę torowiska oraz minimalną ingerencję jeśli chodzi o układ drogowy, natomiast w drugim planujemy gruntowną modernizację zarówno torowiska jak i drogi – zapowiada Marcin Hanczakowski, dyrektor ZDMK.

Jeszcze budowa S7

W tym rejonie będą też prowadzone prace przy budowie nowego odcinka drogi ekspresowej S7, co również będzie miało duży wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych jest na etapie wybierania nowego wykonawcy inwestycji, po zerwaniu umowy z dotychczasowym.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus