Sanepid poszukuje pasażerów autobusu Flixbus

U jednego z pasażerów jadących na trasie Warszawa-Zakopane wykryto koronawirusa. Sanepid prosi o zgłaszanie się wszystkich, którzy 19 marca mogli podróżować wraz z zakażonym.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy 19 marca tego roku podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków – wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.

Okazało się bowiem, że u jednego z pasażerów stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie.

– FlixBus na bieżąco współpracuje z odpowiednimi służbami i stosuje się do ich wytycznych. Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniu 23 marca 2020 przekazaliśmy listę pasażerów naszego kursu z 19 marca 2020 roku, relacji Warszawa-Zakopane i obecnie współdziałamy w kierunku namierzenia pasażerów kursu, z którymi nie udało się nawiązać kontaktu – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

comments powered by Disqus