Smerfy zagoszczą w Krakowie. Znamy datę otwarcia Ogrodu Świateł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 27 października w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema zagości magiczny świat bohaterów z kultowej kreskówki. Motywem przewodnim krakowskiej wystawy będą smerfy.

Już wkrótce Ogród Doświadczeń zamieni się w świetlną krainę. Wszystko za sprawą plenerowej wystawy, która przy pomocy lampionów, tuneli świetlnych i pokazów multimedialnych przenosi widzów w bajkowy świat.

– Dla dzieci to możliwość spotkania ulubionych bohaterów z bajek, a dla dorosłych sentymentalny powrót do najmłodszych lat i chwila odpoczynku od rutyny codzienności. To również doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi i uwiecznić go w magicznych krajobrazach naszych wystaw – podkreślają twórcy Ogrodu Świateł.

W krainie smerfów

Tym razem na mieszkańców Krakowa i turystów czekać będzie Zaczarowany Las Smerfów, a w ogrodzie pojawi się kultowa wioska bohaterów z kreskówki. Podczas wieczornego spaceru będzie można spotkać m.in. Papę Smerfa, odwiedzić domki niebieskich przyjaciół, wziąć udział w koncercie meteorytów czy dowiedzieć się, jak smerfy dbają o swoją wioskę.

Wizyta w Zaczarowanym Lesie Smerfów ma być nie tylko okazją do podziwiania unikalnej świetlnej wystawy, ale również szansą do odbycia cennej lekcji o zrównoważonym rozwoju i ekologii.

Dojazd i cennik

Ogrody Świateł pojawią się w tym roku w sześciu miastach Polski, w tym oczywiście w Krakowie. Ekspozycję pełną świetlnych atrakcji będzie można zobaczyć tradycyjnie w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema przy Alei Pokoju 68.

Na wystawę można dojechać samochodem, korzystając z darmowego parkingu przy centrum handlowym M1, a także komunikacją miejską (linie tramwajowe nr 1, 14 i 22 – przystanek M1 Aleja Pokoju).

Bilety jednorazowe dla dorosłych dostępne są w cenach od 36 do 44 zł (w zależności od dnia tygodnia), natomiast ulgowe od 33 do 39 zł. Bilet dla dziecka do 100 cm kosztuje 1 zł. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej, dostępne są bilety sezonowe, umożliwiające wejście na wystawę codziennie przez cały okres jej trwania. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Ogród Świateł będzie otwarty do 3 marca. Zobaczcie, jak było w zeszłym roku.