Spółka energetyczna sponsorem Areny Kraków przez kolejne cztery lata

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Firma Tauron pozostanie sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce. Kontrakt będzie obowiązywał przez kolejne cztery lata – do 2028 roku.

– Tauron Arena Kraków stała się nie tylko ważnym punktem na koncertowej i sportowej mapie Polski, ale również istotnym miejscem życia społecznego mieszkańców Krakowa. Dla naszego biznesu to bardzo ważny projekt, bo wspiera realizację celów marketingowych i sprzedażowych. Taka długoletnia współpraca jest dowodem na dojrzałość partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce – mówi Paweł Szczeszek, prezes grupy Tauron.

Pod szyldem Taurona od 2015 roku

Tauron jest sponsorem tytularnym krakowskiej areny od 2015 roku, czyli niemal od początku jej funkcjonowania. Ze względu na upływającą z końcem stycznia umowę, w kwietniu zeszłego roku Arena Kraków ogłosiła konkurs na sponsora, który ponownie wygrał energetyczny lider. Nowa umowa będzie obowiązywać przez kolejne cztery lata – do stycznia 2028 roku.

– Współpraca z energetycznym liderem jakim jest Tauron od początku układała się doskonale i cieszymy się, że będzie kontynuowana – podkreśla Małgorzata Marcińska, prezes Areny Kraków. – Przez te wszystkie lata, marka spółki Tauron bardzo mocno związała się z marką Areny Kraków, największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Jak widać, partnerskie relacje biznesowe i współpraca między stabilnymi spółkami o ugruntowanej pozycji na rynku sprawdzają się najlepiej i przynoszą wymierne korzyści wizerunkowe obu stronom – dodaje Małgorzata Marcińska.

Wizytówka Krakowa

Tauron Arena Kraków jest największą halą widowiskowo-sportową w kraju. Odbywają się w niej wydarzenia sportowe o randze mistrzostw Europy i świata, kongresy, targi, festiwale, a także koncerty gwiazd największego formatu.

Od otwarcia obiektu w 2014 roku do końca roku 2023 odbyło się w nim ponad 2,4 tys. wydarzeń. W tym czasie arena gościła blisko 6 mln osób.

Aktualności

Pokaż więcej