Światło-czułe brzmienia. Cykl koncertów w ogrodzie Łaźni Nowej

fot. Materiały prasowe Teatru Łaźnia Nowa

Trwa letni festiwal kulturalny Bulwar[t] Sztuki, w ramach którego przygotowano 90 różnych wydarzeń. W sierpniu nie zabraknie teatralnych przedstawień oraz koncertów w plenerowej odsłonie.

Bulwar[t] Sztuki to wydarzenie dedykowane nie tylko miłośnikom teatru, ale także kina, muzyki, literatury czy tańca. Jak podkreśla Małgorzata Szydłowska, główna kuratorka festiwalu, w tym roku „sztukę możemy chłonąć wszystkimi zmysłami”.

Światło-czułe brzmienia

W każdą niedzielę sierpnia ogród Łaźni Nowej wypełni muzyka. A to za sprawą cyklu koncertów o nazwie „Światło-czułe brzmienia”. Zaproszeni wykonawcy reprezentują różne części sceny muzycznej: od alternatywy, przez taneczną elektronikę, po nawiązanie do muzyki źródeł. Dzięki temu każdy z odbiorców znajdzie coś dla siebie.

W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, wystąpi Kornelia Binicewicz z projektem „Ladies on Records”, który rzuca nowe światło na twórczość kobiet w muzyce. 14 sierpnia uczestnicy będą mogli posłuchać Orion Orient, czyli tanecznej elektroniki o bliskowschodnim brzmieniu. Jako kolejny zaprezentuje się zaś zespół Chvost, wykonujący m.in. pieśni ludowe we współczesnej aranżacji. Sierpień zakończy koncert Misi Furtak, która nie waha się stawiać trudnych pytań o planetę czy kondycję społeczeństwa.

Koncerty odbywają się o godz. 18:00 w ogrodzie Łaźni Nowej. Wstęp kosztuje 10 zł.

Scena Nocy Letniej

W sierpniu krakowianie oraz turyści będą mogli również obejrzeć najciekawsze produkcje Teatru Łaźnia Nowa. W ramach Sceny Nocy Letniej zaprezentowane zostaną takie spektakle jak: „Własny pokój” w reżyserii Zofii Gustowskiej, „Śnieg” Bartosza Szydłowskiego, „Tajemniczy ogród” w reżyserii Tomasza Fryzła i dramaturgii Miry Mańki oraz „Kreszany” w reżyserii Oleny Apczel. Cykl zakończy występ grupy Impro KRK.

Wejściówki na spektakle kosztują 20 zł. Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne na stronie laznianowa.pl.

comments powered by Disqus