Światowy Dzień Wcześniaka w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski, LoveKraków.pl

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Ten dzień jest szczególnie ważny dla wielu rodziców, dlatego z tej okazji Kładka Bernatka w Krakowie rozświetli się na fioletowo. Specjalne obchody organizuje tez jeden z krakowskich szpitali.

W związku ze świętem, Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek w Krakowie 21 listopada organizuje specjalną uroczystość dla rodziców wraz  dziećmi. W godzinach 11-14 na terenie MKS Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1 na wszystkich gości czekają liczne atrakcje: zajęcia plastyczne, dogoterapia, zabawa z dźwiękiem, zabawy z balonem, czytanie bajek, czy konkursy z nagrodami. Do dyspozycji rodziców będą też specjaliści z różnych dziedzin z zakresu wcześniactwa.

Co roku na świecie rodzi się około 15 milionów wcześniaków. Warto pamiętać, że wcześniejszy poród może mieć wpływ na przyszły rozwój dziecka i stanowi on również zagrożenie dla życia noworodka. W Polsce rocznie rodzi się 314 tysięcy dzieci, z czego 6,7% przedwcześnie, czyli przed 37. tygodniem ciąży.

 

comments powered by Disqus