Szukają firmy, która zajmie się nowym tunelem "zakopianki"

fot. GDDKiA

Krakowski oddział GDDKiA szuka firmy, która zajmie się kompleksowym utrzymaniem systemów bezpieczeństwa i urządzeń w powstającym tunelu nowej „zakopianki”.

– Ogłosiliśmy przetarg na kompleksowe utrzymanie systemów bezpieczeństwa i urządzeń obsługi tunelu pod Luboniem Małym, w ciągu S7 wraz z obsługą Centrum Zarządzania Tunelem. Obsługa centrum będzie całodobowa – poinformowała Iwona Mikrut z GDDKiA.

Podkreśla, że wybudowanie tunelu, otrzymanie wszystkich niezbędnych opinii i pozwoleń, oddanie do ruchu to jedno. – Natomiast podczas eksploatacji tunelu ktoś musi cały czas monitorować wszystkie systemy czy działają poprawnie i nie ma żadnych niepokojących sygnałów, a w przypadku gdyby takie się pojawiły odpowiednio i szybko zareagować – dodaje.

Zadania dla przyszłego wykonawcy

Do zadań wykonawcy należało będzie bieżące utrzymanie w zakresie konserwacji, eksploatacji i serwisowania urządzeń i systemów infrastruktury tunelu, które są zamontowane zarówno pod ziemią jak i przynależnych budynkach.

Zadbać trzeba o wyposażenie komunikacyjne, w tym: szafy zasilająco - sterujące, szafy niszowe, sygnalizatory, znaki i tablice oraz mostowe urządzenia dylatacyjne.

Od przyszłego wykonawcy należała będzie całodobowa obsługa dyspozytorska Centrum Zarządzania Tunelem, zlokalizowanego na Obwodzie Utrzymania Drogi Ekspresowej w Skomielnej Białej oraz w przypadkach awaryjnych w budynku dyspozytorni rezerwowej, która mieści się w budynku przed portalem północnym tunelu, w Naprawie.

Zainteresowani przetargiem wykonawcy mogą składać oferty do 5 sierpnia. Czas realizacji usługi wynosi 24 miesiące.