Teatr Groteska zasypie widzów prezentami

Spektakl fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Chociaż Teatr Groteska nadal pozostaje zamknięty dla widzów, w grudniu planuje „zasypać widzów prezentami”.

– Tęsknimy za żywym teatrem i przeżywającą go razem z nami widownią. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do naszej teatralnej aktywności przy Skarbowej 2, ale na razie przygotowaliśmy bogatą ofertę świąteczną, którą będziemy prezentowali w sieci. W grudniu Groteska zasypie widzów prezentami – mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek.

Teatr gotowy na Święta 

W tym roku teatr zrealizował dwie premiery – wiosną były to „Dzikie Łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa, a we wrześniu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" w reżyserii Lecha Walickiego.

Teraz teatr przygotowuje się na Święta. W grudniu Groteska zaprosi na „Opowieść wigilijną” w interpretacji aktorów i dokument w odcinkach „Kod Mistrzów – Teatr Nieznany”. Chociaż w wersji online, widzowie będą mogli zajrzeć za teatralne kulisy i poznać ludzi, którzy współtworzą spektakle.

O swojej pracy opowiedzą m.in. akustycy, oświetleniowcy, plastycy i pracownicy pracowni krawieckiej.

Na początek teatr zaprosi na warsztaty plastyczne poświęcone przygotowaniu ozdób świątecznych. Poprowadzą je aktorskie rodziny lalkarzy i pracownicy pracowni plastycznej. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 5 grudnia na stronie i w mediach społecznościowych teatru.

– Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasz teatr i prezentowane przez nas spektakle - dlatego ich również nie zabraknie w grudniowej ofercie. Planujemy pokazać wybrane tytuły dla dzieci, ale to na razie niespodzianka – dodaje Adolf Weltschek.