W Czyżynach powstanie szpital polowy na 400 łóżek [NEWS LoveKraków.pl]

Wizja lokalna w Expo Kraków w poniedziałek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najprawdopodobniej na terenie centrum targowego Expo Kraków w Czyżynach powstanie szpital polowy dla 400 chorych na COVID – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa urzędu wojewódzkiego mówi, że wojewoda od soboty wraz ze służbami prowadził wizję lokalną kilku obiektów na terenie Krakowa, gdzie mógłby powstać szpital polowy. – Oczywiście krystalizują się lokalizacje, które w największym stopniu spełniają wszystkie wymogi organizacyjne, logistyczne, techniczne i zarazem pozwalają osiągnąć oczekiwany największy potencjał łóżek – dodaje.

Jak dowiaduje się LoveKraków.pl na terenie hali Expo Kraków pierwsza wizja lokalna odbyła się w sobotę, druga była w poniedziałek, a trzecia odbyła się dziś (wtorek). Wraz wojewodą pojawiają się służby państwowe (straż pożarna, inspekcja budowlana, lekarze). Dziś obecny był również wicemarszałek Małopolski, odpowiedzialny za szpitale wojewódzkie, Łukasz Smółka.

Opieką nad chorymi mieliby zająć się pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. 400 łóżek byłoby zgrupowanych w boksach po 8, aby personel medyczny mógł na bieżąco doglądać stanu chorych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus