W lipcu kolejny remont torów. Tramwaje nie przejadą między Bagatelą i Kleparzem

fot. Krzysztof Kalinowski

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział na lipiec drugi etap prac na torowisku przy skrzyżowaniu ulic Basztowej i Długiej. To będzie się wiązało z wyłączeniem ruchu tramwajowego na części trasy wokół Plant.

Utrudnienia będą spowodowane pracami gwarancyjnymi. Ich pierwszy etap został przeprowadzony w maju i wymagał zamknięcia odcinka między ul. Długą a skrzyżowaniem przy dworcu. Teraz wykonawca ma zająć się drugą stroną skrzyżowania, co z kolei wymusi zamknięcie odcinka torowiska od Teatru Bagatela do skrzyżowania z Długą. Jest szansa, że uda się natomiast zachować przejazd tramwajów ulicą Długą.

Fragment ulicy Basztowej pomiędzy ulicami Krowoderską i Długą zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, również dla samochodów i autobusów. Zostanie wyznaczone tylko przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów.

ZDMK ocenia, że prace potrwają maksymalnie dwa tygodnie, a być może uda się je skończyć w ciągu jednego tygodnia. W tym czasie pasażerowie muszą się nastawić na zmiany w komunikacji tramwajowej i autobusowej. Na razie nie zostały jeszcze podane szczegóły.

Bez tramwajów do Bratysławskiej

Jak już informowaliśmy, od końca czerwca – tym razem na cały okres wakacyjny – zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Dworca Towarowego do przystanku Bratysławska, gdzie obecnie kończy się linia tramwajowa w stronę Krowodrzy Górki.

Wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej ma w tym czasie przebudować podstację trakcyjną „Prądnicka”, która zasila ten odcinek, co wymusza wyłączenie ruchu tramwajowego. Ruch do Bratysławskiej ma wrócić we wrześniu, a od listopada Zarząd Inwestycji Miejskich chciałby przywrócić ruch na dłuższym odcinku, do przebudowanej pętli Krowodrza Górka.

Kończą na Ptaszyckiego

Coraz bliżej jest natomiast do zakończenia prac na przebudowywanym odcinku torowiska wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego w Nowej Hucie. To prawie dwa kilometry torów, które przez lata były w bardzo złym stanie i utrudniały sprawny przejazd tramwajów, a teraz mają służyć pasażerom w zupełnie nowej odsłonie. Zgodnie z zapowiedziami zarządu dróg, w lipcu nowe torowisko ma zostać oddane do użytku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus