Weekend w pigułce (14 – 16 maja): Kino w plenerze, opera w Ogrodzie Botanicznym

Opera Krakowska zaprasza na cykl koncertów w Ogrodzie Botanicznym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Seanse pod chmurką w różnych miejscach miasta, Arena Garden rozpoczyna sezon, a opera przenosi się do Ogrodu Botanicznego. Dzieje się w ten weekend!

Kino plenerowe przy Błoniach

Filmy i pyszne jedzenie to coś, na co długo czekaliśmy. Od 16 maja Kino Mikro zaprasza do Strefy Błonia, gdzie rusza kino plenerowe. W ramach cyklu „Kinożercy” czekają na was filmowe hity pod chmurką wybrane przez kino Mikro. Na dobry początek film „Włoskie wakacje”, który zostanie zaprezentowany już w najbliższą niedzielę.  Seanse filmowe odbywać się będą w namiocie na terenie Strefy Błonia (al. 3-Maja 55) w każdy wtorek i niedzielę od godz. 19:00. Bilety w cenie 12 zł kupić tutaj.

Dworek Białoprądnicki zaprasza do kina

Kino Pod Baranami i Dworek Białoprądnicki zapraszają na wiosenne pokazy plenerowe. W majowe wieczory, o godz. 21.00, w ogrodzie okalającym zabytkowy dworek zagoszczą pełne energii filmy. W sobotę (15 maja) o godz. 21.00 widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Palm Springs”, a w niedzielę (również o 21.00) film „Sokół z masłem orzechowym”.

Więcej >>> Rusza kino plenerowe w Dworku Białoprądnickim

Paradox w plenerze

Z plenerowymi seansami startuje również kino Paradox. Wszystkie seanse będą się odbywać przy kinie na ul. Krupniczej 38 (wejście przez salę kinową). W sobotę o 21.00 planowany jest pokaz filmu „Sound of Metal” , a w niedzielę (21.00) „Palm Springs”.

Przystanek Kijów

Kino Kijów zaprasza widzów na plenerowe seanse w ogródku. Start już w tę sobotę o 20.30. Na początek: w sobotę pokaz filmu „Szarlatan”, a w niedzielę „Palm Springs”.

Opera Krakowska w Ogrodzie Botanicznym

W najbliższy weekend Opera Krakowska rozpoczyna cykl koncertów plenerowych w Ogrodzie Botanicznym. Na początek:  „Mozart. La ci darem la mano”. Koncert odbędzie się w sobotę i niedzielę o 19.30.

Więcej >>> Opera w Ogrodzie Botanicznym. Utwory Mozarta i chóry o zmierzchu

Bella Italia!

Filharmonia Krakowska zaprasza na koncert Bella Italia, który będzie transmitowany w serwisie YouTube na kanale instytucji. Włoskie kompozycje wykon a skrzypek Mariusz Patyra i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Wojciecha Semeraua-Siemianowskiego. Koncert będzie można zobaczyć w piątek, 14 maja o godz. 19.30.

Arena Garden otwiera sezon

Strefa Arena Garden przy Tauron Arenie zaprasza na rozpoczęcie sezonu! W sobotę, w dniu otwarcia ogródków restauracyjnych, na gości będą czekać trucki ze street food-owym jedzeniem z różnych zakątków świata. Wieczorem na scenie wystąpi Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru. W niedzielę zaplanowano Wielkie WOW, czyli pokaz dla dzieci i dorosłych.

Sinfonietta Cracovia na Play Kraków

Sinfonietta Cracovia po raz kolejny nie poddaje się ograniczeniom i zaprasza na koncerty, które można oglądać na platformie Play Kraków. W sobotę, 15 maja, o 11.00 gwiazda światowych estrad Tomasz Konieczny wraz z Sinfoniettą Cracovią pod dyrekcją Jurka Dybała wykonają pieśni Gustava Mahlera skomponowanych do cyklu poematów Friedricha we wnętrzach Sukiennic.

„Arianie” w Starym Teatrze

Stary Teatr zaprasza na transmisję na żywo przedstawienia „Arianie” w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego. Streaming odbędzie się 16 maja o godz. 19:30 na platformie vod.stary.pl Cena dostępu: 20 zł.

Spektakl ma na celu przyjrzenie się w różnych kontekstach, lokalnym, historycznym i współczesnym, fenomenowi jednego z najbardziej fascynujących ruchów religijnych, intelektualnych i społecznych, jakie działały na ziemiach polskich: dziś pamiętaną niemal wyłącznie przez historyków wspólnotę Braci Polskich, zwanych przez oponentów arianami.

Festiwal kwiatów i roślin

Już w ten weekend w Hali Cracovii przy al. Focha 40 odbędzie się Festiwal Kwiatów i Roślin. Czas trwania: sobota – niedziela w godzinach 10.00 -18.00.

 

 

comments powered by Disqus