Weekend w pigułce: Festiwal Tańców Dworskich, pokaz mody na Wawelu, koncertowe lato

Cracovia Danza zaprosi mieszkańców do tańca. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cracovia Danza zaprasza do tańca, pokaz mody renesansowej na Wawelu, jedyny koncert grupy Molesta Ewenement w Krakowie i seanse w plenerze to tylko niektóre z weekendowych propozycji. Sprawdźcie, co jeszcze dzieje się w ten weekend.

Kraków tańcem malowany

Trwa Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza. W sobotę, 24 lipca na Rynku Głównym odbędzie się spektakl „Pierwsze baletu początki – w operalni Hetmanowej”. W przedstawieniu zostaną zaprezentowane m.in. audycja baletowa, rekonstrukcja lekcji tańca i wielki dworski bal. Początek o godzinie 20.00. W niedzielę – również o godz. 20.00 na Rynku Głównym – rozpocznie się spektakl „Fetes Galantes”.

Pokaz mody renesansowej na Wawelu

Ponad 240 metrów tkanin, kilkaset naturalnych pereł i kamieni. Tyle wykorzystano do przygotowania pokazu mody „Dwór z aksamitu i pereł”. Wydarzenie już w najbliższą sobotę (24 lipca) na Wawelu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godzinie 15.00.

Molesta Ewenement w Nowej Prowincji

W sobotę w Nowej Rezydencji wystąpi legendarna hiphopowa grupa Molesta Ewenement. Będzie to jedyny koncert w Krakowie. W tym miesiącu po raz pierwszy od czasu reaktywacji grupa zagra w pełnym składzie. Szczegółowe informacje i bilety można znaleźć pod adresem: www.nowarezydencja.pl. Start o godzinie 20.00.

Imieniny św. Krzysztofa w Pałacu Krzysztofory

Remont Pałacu Krzysztofory dobiegł końca. Muzeum Krakowa zaprasza na uroczyste otwarcie dla krakowian, które odbędzie się 24 i 25 lipca. W programie m.in. oprowadzanie i spektakl dla dzieci. W przypadku wszystkich wydarzeń liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna jest rezerwacja w Centrum Obsługi Zwiedzających (tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl). Dzień wcześniej, 23 lipca o godz. 13.20 zostanie też odsłonięty pomnik św. Krzysztofa na fasadzie Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego.

Lato na Fortach trwa w najlepsze

Koncerty, wystawa Art Color Ballet, strefa relaksu – to czeka na was w Fortach Kleparz. Lato na Fortach trwa w najlepsze – w ten weekend wystąpią Kasia Kowalska (24 lipca, godz. 19.00), Karolina Czarnecka (24 lipca, godz. 18.00). W piątek i sobotę w ramach Summer Vibes zagrają Dj Dajmien i Dj NH+ (wstęp bezpłatny, obowiązują rezerwacje).

Moc muzyki, moc gwiazd. Letnie Brzmienia

Koncertowe lato trwa również w Centrum Sportu Parkowa. Letnie Brzmienia to seria plenerowych koncertów, które potrwają do końca wakacji. W sobotę, 24 lipca wystąpią Karaś i Rogucki, a w niedzielę, 25 lipca – Hania Rani. Dokładny harmonogram wydarzeń znajduje się na www.letniebrzmienia.plwww.goodtaste.pl i Facebooku. Daty oraz godziny koncertów, a także ceny biletów są różne.Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach Organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii Eventim.pl.

Dworek Białoprądnicki zaprasza w plener

Dworek Białoprądnicki zaprasza mieszkańców na filmowe seanse i koncerty w plenerze. W piątek zagra Kapela ze Wsi Warszawa (początek o godz. 19.00), a w sobotę pod chmurką będzie można zobaczyć film „Skłodowska” w reż. Marjane Satrapi (początek o godz. 21.30).

Lato w Arenie Garden

Koncerty w ramach Summer Jazz Festival, animacje i konkursy dla dzieci, śniadanie na trawie. To propozycje, które czekają na mieszkańców w wakacyjnej strefie Arena Garden. W piątek o 20.00 zagra Lazy Swingers Band, w sobotę o 9.00 rozpocznie się śniadanie na trawie, a o 20.00 koncert zespołu Alergen. W niedzielę w programie m.in. śniadanie na trawie (godz. 9.00), animacje i konkursy dla dzieci (początek o 11.00), koncert w ramach Summer Jazz Festival (20.00).

Spacer szlakiem kin w Nowej Hucie

Muzeum Krakowa zaprasza na tematyczny spacer „Śladem kin w Nowej Hucie”. Spacer odbędzie się w sobotę, 24 lipca – początek o godz. 14.30 przed budynkiem Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E nr 1). Limit osób: 15. Bilety można zarezerwować w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 426 50 60.

Letnie Tanie Kinobranie

Kino pod Baranami po raz kolejny zaprasza na Letnie Tanie Kinobranie. Filmy można oglądać w salach kinowych i na dziedzińcu pałacu oraz online na platformie www.e-kinopodbaranami.pl. Od 23 do 29 lipca na dużym ekranie zobaczymy filmy w ramach cyklu „Kino na świecie”. W repertuarze m.in. „Daleko od Reykjaviku”, „Parasite”, „Pewnego razu w Hollywood” i „Wilk z Wall Street”. Bilety w cenie 9 – 15 zł.

Pawilon Kina Letniego

Muzeum Narodowe zaprasza na seanse w plenerze przy Pawilonie Czapskiego. Seanse odbywają się w każdą sobotę. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Judy”. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.00.