Wolny wybór Magdalenki. O solidarności kobiet po transformacji

Podczas spotkania będzie można zobaczyć mini-wystawę fot. mat. prasowe Stowarzyszenia "Sto Lat Głosu Kobiet"
Jak 30 lat temu kobiety wyobrażały sobie życie w wolnej Polsce? W sobotę w willi Decjusza spotkanie „Wolny wybór Magdalenki” przygotowane przez Stowarzyszenie „Sto Lat Głosu Kobiet”.

W dyskusji wezmą udział autorki tekstów zgromadzonych w antologii „Wolny wybór Magdalenki” przygotowywanej przez Stowarzyszenie „Sto Lat Głosu Kobiet”.

Pole do dyskusji

W programie czytanie fragmentów przygotowywanej przez stowarzyszenie antologii „Wolny wybór Magdalenki”, a także miniwystawa prac Sylwii Chutnik, Iwony Demko, Moniki Drożyńskiej i Katarzyny Rożek.

„Demokracja w Polsce okazała się demokracją rodzaju męskiego” – pisała Maria Janion. Uczestniczki spotkania zastanowią się, co by się stało, gdyby odwrócić jej słowa? Czy taki porządek jest możliwy, a jeśli tak, to dlaczego w 1989 roku nie udało się go ukonstytuować? Na te pytania odpowiedzą pisarki, artystki, naukowczynie i dziennikarki.

W debacie wezmą udział Bożena Gierat-Bieroń – wykładowczyni w Instytucie Europeistyki UJ, Małgorzata Majewska – wykładowczyni w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ, Olga Brzezinska – prezeska Fundacji „Miasto Literatury" i Joanna Oparek – poetka, scenopisarka i pisarka. Spotkanie poprowadzi Magdalena M. Baran, redaktorka Liberté, wykładowczyni na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Początek spotkania o godz. 16. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus