Wypadek na Ruczaju. Samochód uderzył w słup, tramwaje nie kursują [ZDJĘCIA]

fot. Grzegorz Łyko

Przed godziną 11 na ul. Grota-Roweckiego doszło do poważnego wypadku. Samochód uderzył w słup trakcji tramwajowej. Kierowca i jego dziecko trafili do szpitala, torowisko jest zablokowane.

Służby otrzymały zgłoszenie po godzinie 10.30. – Kierujący kią utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w słup trakcji tramwajowej. Kierowca został zabrany do szpitala, był reanimowany. Do szpitala zabrane zostało również dziecko, w wieku ok. 10 lat – relacjonuje sierż. szt. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Na miejscu, oprócz straży pożarnej czy policji, pracują również służby techniczne, ponieważ w wyniku wypadku słup trakcyjny został uszkodzony. Torowisko jest wyłączone z ruchu w obydwu kierunkach. Jak jednak zapowiada rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk, uszkodzenia nie są na tyle duże, by przerwa w kursowaniu komunikacji miejskiej miała potrwać dłużej.

AKTUALIZACJA: Ruch tramwajowy został wznowiony. Przez pewien czas mogą jeszcze występować zakłócenia w realizacji rozkładów jazdy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus