Fragment ulicy Sławkowskiej już gotowy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na ulicy Sławkowskiej trwają prace związane z układaniem nowych instalacji podziemnych i całkowitą przebudową nawierzchni. Na fragmencie bliżej Rynku Głównego widać już położoną na całej szerokości drogi kamienną kostkę. Na ostateczny efekt trzeba będzie poczekać do marca.

Ciężki sprzęt wjechał na ulicę Sławkowską pod koniec września. Zaczęło się od wykopów i prac archeologicznych, teraz podziemne instalacje są już w dużej mierze ułożone, a na fragmentach widać już docelową nawierzchnię. Na krótkim odcinku od strony Rynku Głównego jest ona już położona na całej szerokości (na razie bez latarni i małej architektury), na części można już też korzystać z samych chodników.

Kolejna ulica z dostępem do miejskiej sieci

Bezpośrednim powodem przebudowy ulicy – poza faktem, że to jeden z ostatnich niewyremontowanych, asfaltowych odcinków wewnątrz Plant – była budowa w tym miejscu sieci ciepłowniczej. Powstaje ona od zera, ponieważ MPEC nie miał tu wcześniej swojej instalacji.

Podobne prace były wcześniej prowadzone na innych ulicach w ścisłym centrum – np. na Wiślnej, Gołębiej czy św. Anny.

Nowa sieć ciepłownicza na ul. Sławkowskiej jest już prawie gotowa. – Zakładamy, że pod koniec przyszłego tygodnia zakończymy swoją część prac – mówi nam Jerzy Marcinko z MPEC.

Jeszcze trochę

– Do końca przyszłego tygodnia ma być gotowa jezdnia do skrzyżowania z ulicą św. Marka – dodaje Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Nie oznacza to jednak, że lada moment zobaczymy już ulicę Sławkowską w ostatecznej wersji. – Na miejscu pracują jeszcze ekipy innych dostawców mediów. Najbardziej czasochłonne są przyłącza, bo każde podłączenie wymaga uzgodnienia konserwatorskiego. Inwestycja miała się zakończyć w kwietniu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowa już w marcu, ponieważ są sprzyjające warunki pogodowe – mówi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus