Dodatkowe linie dojadą do nowego szpitala

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po przeprowadzce Szpitala Uniwersyteckiego do Prokocimia Zarząd Transportu Publicznego zamierza zmienić trasę dwóch linii autobusowych.

Obsługa komunikacyjna nowego szpitala wzbudza od dawna sporo emocji, głównie ze względu na opóźnienie w przebudowie dróg dojazdowych. Ulice Kostaneckiego i Jakubowskiego mają zostać przebudowane w latach 2020–2021, kolejnym krokiem ma być nowe połączenie drogowe w stronę Rżąki.

Wszystkie te prace będą się odbywać wówczas, kiedy szpital będzie pracował już na pełnych obrotach, choć na zaplanowanie ich miasto miało dużo czasu – pierwsze wycinki drzew pod budowę rozpoczęły się w styczniu 2013 roku.

Zostaje autobus

Równie istotne jest to, w jaki sposób do nowego szpitala będzie można dojechać komunikacją miejską. Ewentualne połączenie nową linią tramwajową można na razie traktować jako pieśń dalekiej przyszłości, pozostaje więc obsługa szpitala (a dokładniej – obydwu zlokalizowanych tam szpitali) liniami autobusowymi.

Obecnie ulicą Jakubowskiego kursuje linia 143 (łącząca pobliską pętlę Dom Spokojnej Starości z Bieżanowem), linia 183 (Dom Spokojnej Starości – Złocień) oraz utworzona niedawno linia 314 (z Wieliczki do os. Podwawelskiego).

Po przeprowadzce do tej grupy dołączą jeszcze dwie. – Skierujemy tam dodatkowe dwie linie: 144 i 163. Będą zjeżdżać z ulicy Wielickiej, przejeżdżać obok szpitala i wracać na Wielicką. W ten sposób zapewnimy dojazd do szpitala z różnych rejonów miasta – zapowiada Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Czy to wystarczy? – Jeśli zauważymy, że będzie trzeba wzmocnić obsługę komunikacyjną dla tego obiektu, będziemy reagować – zapewnia przedstawiciel miejskiej jednostki.

Jeszcze w listopadzie

ZTP nie podaje, od kiedy dokładnie zaczną obowiązywać zmiany, ma się to jednak stać po pierwszej turze przeprowadzki szpitala. Ta natomiast jest przewidziana na trzy dni: 18–20 listopada.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus