Kolejne rzeźby balansujące wróciły na kładkę Bernatka

Rzeźby wracają na kładkę Bernatka fot. Stowarzyszenie Podgórze.pl

Kolejne trzy rzeźby wróciły na kładkę o. Bernatka. To prace zakupione przez Radę Dzielnicy XIII.

Rzeźby Jerzego Kędziory były wieszane w piątkowe przedpołudnie. W związku z tym innego rozmieszczenia wymagały cztery rzeźby, które zostały zakupione przez miasto i jesienią ubiegłego roku powróciły na kładkę po trwającej trzy tygodnie konserwacji.

Trzy rzeźby zakupiła Rada Dzielnicy XIII, gdy miasto w 2020 roku nie doszło do porozumienia z fundacją reprezentującą rzeźbiarza.

– O tym czy kolejne trzy rzeźby powrócą kładkę zdecydują mieszkańcy, bo ich zakup jest jednym z projektów zgłoszonych do dzielnicy budżetu obywatelskiego. Głosowanie jesienią – informuje Stowarzyszenie Podgórze.pl.

Wystawa „Między wodą a niebem” pojawiła się na kładce Bernatka w 2016 roku. Według wstępnych planów, rzeźby miały być eksponowane tylko czasowo. Jednak w związku z pozytywnym odbiorem przez mieszkańców i turystów, zagościły na kładce na dłużej.

Miasto zakupiło od częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory cztery rzeźby: „Mała gimnastyczka z szarfą”, „Dziewczynka Pabla”, „Oczepiona”, „Zima”.

Częstochowski artysta Jerzy Kędziora prezentuje swoje prace w wielu miastach świata. Rzeźby sprawiają wrażenie zrobionych z brązu, ale w rzeczywistości są wykonane z kompozycji żywicznych z pyłkami metali.

Więcej o całej sprawie >>>  Na kładkę Bernatka powrócą wszystkie rzeźby balansujące

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze