Niemiec 7-milionowym podróżnym Kraków Airport [ZDJĘCIA]

Przywitanie 7-milionowego pasażera fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów.

7-milionowym podróżującym z Balic był Pan Elmar z Niemiec, który przyleciał z żoną Katarzyną do Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS.

– Siedmiomilionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy - dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski – mówił Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Szef lotniska powiedział, że przed obsługą portu kolejne wyzwania, m. in. rozwój siatki połączeń czy wdrożenie planu generalnego wraz z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminali pasażerskich oraz towarowych.

– Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu – dodał Radosław Włoszek.

Na 7 milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki.

comments powered by Disqus