Nowe fotoradary w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dwóch nowych miejscach w Krakowie stacjonarne fotoradary będą pilnować przestrzegania ograniczeń prędkości.

Charakterystyczna żółta kolumna pojawiła się we wtorek na ul. Lublańskiej, na wysokości stacji benzynowej Circle K. Według naszych informacji jeszcze nie wszystko jest gotowe, wykonawca ma dwa tygodnie na to, by m.in. rozwiązać problemy z łącznością.

Szeroka prosta droga zachęca tu wielu kierowców do łamania przepisów, zwłaszcza w nocy. Główny Inspektorat Transportu Drogowego, na podstawie analiz bezpieczeństwa ruchu, wskazał to miejsce jako jedną z 26 lokalizacji, gdzie w pierwszej kolejności powinny stanąć fotoradary z większej puli planowanych zakupów.

Na realizację trzeba było czekać półtora roku – informacje o tym, że na ul. Lublańskiej pojawi się fotoradar, opublikowano jeszcze w styczniu 2020. Wśród wytypowanych lokalizacji w Małopolsce były też inne miejscowości: Biskupice, Naściszowa i Kryspinów.

Jest też drugi

Okazuje się, że fotoradar stanie również w miejscu, które przed rokiem było na liście rezerwowej – czyli na ul. Armii Krajowej, w rejonie przejścia dla pieszych przed węzłem z ulicami Bronowicką i Balicką.

Jak informuje nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego, termin uruchomienia obydwu nowych urządzeń nie został jeszcze ustalony. – Obecnie nie planuje się montażu kolejnych fotoradarów w Krakowie – dodaje Biuro Informacji i Promocji GITD.

Będą też na skrzyżowaniach

Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, na czterech krakowskich skrzyżowaniach mają się natomiast pojawić urządzenia monitorujące wjazd pojazdów na czerwonym świetle. Wskazane lokalizacje to:

- ul. Kuklińskiego/Nowohucka/Klimeckiego/Powstańców Wielkopolskich
- rondo Matecznego
- ul. Nowohucka/al. Pokoju
- ul. Wadowicka/Zakopiańska/Tischnera/Brożka

To jednak nie nastąpi w najbliższym czasie, ponieważ przetarg na dostawę urządzeń nie został jeszcze rozstrzygnięty, a zwycięzca będzie miał 72 tygodnie na przekazanie urządzeń do użytkowania. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Bronowice
comments powered by Disqus