Nowy etap prac w Skotnikach. Ulica Mochnaniec będzie zamknięta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dzielnicy Dębniki trwa rozbudowa ulicy Mochnaniec. W okresie od 8 marca do 31 maja w związku z kolejnym etapem prac zamknięty będzie jej fragment – od ul. Skotnickiej do budynku nr 14.

Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowań ul. Mochnaniec ze Skotnicką, Szymonowica, Zelwerowicza oraz Czwartaków. Wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, przebudowane zostaną istniejące przepusty i rowy oraz cała infrastruktura podziemna (sieć elektroenergetyczna, oświetleniowa, wodociągowa, gazowa, teletechniczna). W końcowej fazie prac położona zostanie nowa nawierzchnia i wykonane obustronne chodniki. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln zł.

W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Mochnaniec, od poniedziałku, 8 marca (ok. godz. 6:30) zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

- objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej (od ul. Bunscha ulicami Obrońców Helu, Braterstwa Broni, Czwartaków, Obrońców Helu i Skotnicką; z kolei od ul. Skotnickiej ulicami: Obrońców Helu i Woźniczki) – szczegóły zostaną opublikowane w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie;

- ruch jednokierunkowy na ul. Woźniczki z kontraruchem rowerowym;

- kontraruch rowerowy na jednokierunkowym odcinku ul. Obrońców Helu (począwszy od ronda);

- pierwszeństwo przejazdu na trasie autobusów komunikacji miejskiej;

- obustronne zakazy zatrzymywania się na trasie przejazdu autobusów;

- objazd dla samochodów ulicami: Skotnicką, Józefa Babińskiego, Karola Bunscha.

- dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki