Nowy park kieszonkowy na Zabłociu. Czas na konsultacje

zdj. przykładowe/park stacja wisła fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przed nami spotkanie konsultacyjne oraz spacer dotyczące parku kieszonkowego przy ulicy Dekerta. Efektem tych działań będzie powstanie nowej zielonej enklawy, dostępnej dla mieszkańców Zabłocia - poinformował magistrat.

Spotkanie online odbędzie się w poniedziałek, 25 października o godz. 18 na platformie Microsoft Teams. Link do spotkania tutaj.

Na spotkaniu w formie zdalnej zostaną przedstawione tematy dotyczące historii miejsca, idei powstania ogrodu oraz uwarunkowania terenu i inspiracje. Prelegentami będą Paweł Kubisztal, Krzysztof Śliwa, Joanna Wendorff oraz Katarzyna Opałka.

W trakcie spotkania online wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi potrzebami, pomysłami i marzeniami na temat nowego ogrodu. Celem spotkania jest opracowanie wytycznych do stworzenia projektu parku.

Z kolei spacer badawczy odbędzie się we wtorek, 26 października, o godzinie 17.00 i rozpocznie się w miejscu powstania przyszłego parku kieszonkowego – przy ul. Dekerta 15, obok mostu kolejowego.

W 2017 roku na Zabłociu powstał park kieszonkowy „Na rogu Dekerta”. W tym rejonie Krakowa od 2018 roku funkcjonuje również park Stacja Wisła.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze

Aktualności

Pokaż więcej