Polacy mieszkający w Anglii zatrzymani na lotnisku. Za unikanie płacenia alimentów

fot. Straż Graniczna

To był intensywny weekend dla strażników granicznych pełniących służbę na terenie portu lotniczego w Balicach. Zatrzymali trzech mężczyzn, którzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Dwóch Polaków, którzy w weekend przylecieli rejsowym samolotem z Wielkiej Brytanii do Krakowa zostało zatrzymanych. – Wobec nich, unikających obowiązku alimentacyjnego, sądy orzekły kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch oraz sześciu miesięcy. Zatrzymani, prosto z lotniska zostali doprowadzeni do aresztu śledczego – informuje Michał Tokarczuk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

To nie jedyne zatrzymania, których dokonali strażnicy graniczni w Balicach. Dwóch mężczyzn, lecących z Londynu, byli poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Po wykonaniu niezbędnych czynności, zezwolono im na dalszą podróż.

28-latek planujący lecieć do Manchesteru okazało się, że był poszukiwany w związku z posiadaniem narkotyków oraz kradzieżami. – Swoją podróż zakończył jednak w areszcie śledczym w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe 105 dni – dodaje Tokarczuk.