Ponad 2 tys. Małopolan straciło prawo jazdy. Powód jest jeden

fot. małopolska policja

W tym roku ponad 2 tys. kierowców straciło prawo jazdy w Małopolsce za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Od 1 stycznia do 6 czerwca 2021 roku małopolscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2058 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Jest to o 389 więcej zatrzymanych praw jazdy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

–  Przedstawione liczby pokazują jak kierujący ignorują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Nawet tak duża dolegliwość jaką jest zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, nie powstrzymuje ich od niebezpiecznego zachowania na drodze – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Policja apeluje o rozsądek

Główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, dlatego działania policyjne są szczególnie nasilone w tym zakresie.

–  Apelujemy o rozsądek na drodze i koegzystencję z pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego – zaznacza Gleń.

W ciągu 5 miesięcy tego roku odnotowano mniej wypadków, zabitych i rannych w porównaniu do 5 miesięcy 2020 roku.

– W 2021 roku doszło do 687 wypadków, o 101 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi 13-procentowy spadek. W wypadkach 49 osób poniosło śmierć, tj. o 7 mniej (spadek o 12,5%). Odnotowano 788 rannych, tj. o 115 mniej (13 % spadek) – wymienia Gleń.

comments powered by Disqus