Pościg za nietrzeźwym 19-latkiem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W minioną niedzielę w rejonie al. Jana Pawła II policjant z komendy ujął w pościgu nietrzeźwego kierowcę. Przy mężczyźnie znaleziono narkotyki.

11 września przed godziną 1:00 w nocy, przy al. Jana Pawła II policjant ruszał sprzed sygnalizatora świetlnego. W tym momencie w tył jego pojazdu najechał inny samochód. Policjant wyszedł z samochodu i poprosił kierowcę, aby obaj zjechali w bezpieczne miejsce. Kiedy jednak funkcjonariusz zjechał na pobocze, zobaczył, że kierujący pojazdem nie zamierza się zatrzymać i odjeżdża. Policjant natychmiast ruszył za nim w pościg.

Ucieczka nie trwała jednak długo, gdyż po chwili pojazd najechał na sygnalizator świetlny, a policjant zajechał mu drogę, uniemożliwiając wycofanie pojazdu. Mężczyzna próbował wycofać, jednak ponownie uderzył w samochód policjanta. Widząc, że dalej już nie pojedzie, rzucił się do ucieczki pieszej, jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariusza.

Ponadto w samochodzie znaleziono marihuanę oraz mefedron. W trakcie przeszukania mężczyzny funkcjonariusze natrafili na kolejne narkotyki. 19-latek został przebadany pod kątem trzeźwości z wynikiem ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. 19-latek odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz za posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus