Rzecznik rządu: Jutro zapadną decyzje dotyczące obostrzeń

Od lewej: P. Muller, A. Niedzielski fot. KPRM

W środę na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będą podjęte decyzje dotyczące obostrzeń od 10 kwietnia – powiedział Piotr Muller, rzecznik prasowy premiera.

– Jutro o godzinie 10 zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Na podstawie danych, które będą spływały z dziś, będziemy podejmować decyzje – stwierdził Muller. Dodał, że informacje dotyczące obostrzeń będą podane w środę lub najpóźniej w czwartek.

Przedstawiciel Rady Ministrów nie chciał powiedzieć, czy od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli. – Jeśli chodzi o powrót do szkół, to każdy z nas chciałby, abyśmy mogli jak najszybciej uruchomić stacjonarną naukę, ale to wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemiologicznej. W związku z tym twardego terminu nie możemy podawać – tłumaczył.

– Bez względu na to, jak późno lub szybko poprawi się sytuacja, chcemy aby dzieci na możliwie długi termin mogły wrócić do szkół. Natomiast tej gwarancji nie możemy dać, bo to zależy od kwestii epidemicznych związanych ze wzrostem liczby zachorowań, obłożeniem miejsc w szpitalach, wykorzystaniem respiratorów, ale również od tego, jak duże będzie zainteresowanie programem szczepień – mówił Piotr Muller.

News will be here