Teatr Słowackiego sprzedaje krzesła i fotele z widowni. Rusza kolejny etap remontu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już w sobotę odbędzie się wielka sprzedaż krzeseł i foteli z widowni Teatru Słowackiego w Krakowie. Ma to związek z rozpoczęciem drugiego etapu prac obejmującego modernizację widowni Dużej Sceny. Ceny zaczynają się od 150 zł.

Dzień otwarty Teatru Słowackiego

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 9 kwietnia w godz. 11.00–14.00. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość zakupu foteli oraz krzeseł z widowni. Otwarte zostanie także stoisko z gadżetami teatralnymi.

– Zapraszamy wszystkich widzów i osoby zainteresowane na widownię Sceny Głównej, gdzie bezpośrednio będzie można wybrać swoje ulubione modele. Fotele i krzesła można zakupić w wielu wariantach: pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne, pięcioosobowe, siedmioosobowe, a także pojedyncze krzesła z lóż (niskie i wysokie) – informuje teatr.

Ceny foteli uzależnione są od stanu ich zachowania oraz wariantu, ale zaczynają się od 150 zł za jedno krzesło. Odbiór będzie możliwy po 7 maja.

Wielka wyprzedaż krzeseł oraz foteli ma związek z rozpoczęciem kolejnego etapu gruntownego remontu. Tym razem mowa o modernizacji widowni Dużej Sceny. Projekt nowych foteli to dzieło Konior Studio – pracowni architektonicznej, na której czele stoi nagradzany architekt – Tomasz Konior.

Wykonaniem umeblowania zajmie się zaś pracownia Nowy Styl. Z kolei nowe krzesła będą wyprodukowane na podstawie projektu głównego architekta Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – Jana Zawiejskiego.

Podczas modernizacji uwzględnione zostaną także rozwiązania dla osób niepełnosprawnych.

– W ramach realizacji projektu planowany jest system wspomagania słuchu tzw. pętlą indukcyjną (induktofoniczną), którym objęta zostanie część widowni. Umożliwia ona osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy – informuje teatr.

Modernizacja ta jest możliwa dzięki środkom unijnym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

comments powered by Disqus