W Parku Jordana otwarto wodny plac zabaw [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 czerwca od godziny 10 w Parku Jordana działa już wodny plac zabaw.

– Po pięciu latach udało się wreszcie otworzyć wodny plac zabaw w Parku Jordana – mówi w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych Natalia Nazim, która w 2017 roku złożyła projekt do budżetu obywatelskiego. – Serdecznie wszystkich zapraszam. Woda jest czysta, ciepła, oczyszczana i bezpieczna dla dzieci – zachwala.

Epidemia pokrzyżowała plany

Inwestycja, która kosztowała dziewięć milionów złotych była już gotowa w zeszłym roku. Plany otwarcia nowej atrakcji pokrzyżowała jednak sytuacja epidemiologiczna. Krakowski sanepid nie chciał stwierdzić wprost, czy urzędnicy mogą uruchomić wodny plac zabaw. W ostateczności nie zdecydowano się na udostępnienie placu.

Teraz krakowianie otrzymali wyremontowaną sadzawkę, nową trasę biegową z urządzeniami do ćwiczeń, amfiteatr z drewnianymi tarasami oraz wodny plac zabaw z przebieralniami.

Plac zabaw jest bezpieczny

– Od tego roku mamy nadzieję, że nic się nie wydarzy i będzie można w pełni z niego korzystać – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – To pierwsza i jak na razie jedyna taka atrakcja w Krakowie – podkreśla.

Urzędnik zaznacza, że korzystanie z placu zabaw jest bezpieczne, ponieważ został zamontowany specjalny system filtrowania, dosypywane są środki służące uzdatnianiu – które są w pełni bezpieczne dla dzieci. – Codziennie serwisujemy urządzenia: czyścimy filtry oraz zbieramy np. kawałki zabawek – dodaje Kempf.

Korzystanie z placu zabaw jest bezpłatne.