Z lotniska prosto za kratki

fot. Straż Graniczna

Strażnicy graniczni z krakowskiego lotniska ujęli dwóch mężczyzn poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Powracający z zagranicznych podróży 60 i 24-latek najbliższy czas spędzą za kratami.

Młodszy z mężczyzn został wylegitymowany po przylocie samolotu rejsowego z Holandii. Okazało się, ze jest poszukiwany w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wcześniej został kilkukrotnie przyłapany w Polsce, na nielegalnym posiadaniu narkotyków. Strażnicy graniczni osadzili 24-latka w areszcie śledczym w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe 187 dni.

Kryminalne CV zatrzymanego 60-latka było dużo bardziej urozmaicone. Przylatujący z Norymbergi mężczyzna miał zasądzone łącznie 130 dni kary pozbawienia wolności. Na liście znalazło się m.in. trzykrotne wywoływanie fałszywego alarmu, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów w miejscach publicznych, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu, łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym oraz stosowanie gróźb karalnych. 60-latek został przekazany funkcjonariuszom policji.