ZTP zobowiązało MPK: nowe tramwaje na linie nr 9 i 24

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Transportu Publicznego przekazał Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu, aby do obsługi linii nr 9 (Nowy Bieżanów – Mistrzejowice) i 24 (Kurdwanów – Bronowice Małe) kierował tabor niskopodłogowy.

Na początku tygodnia Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa na antenie Radia Kraków mówił, że po nowohuckich torowiskach nie jeżdżą nowe tramwaje Lajkonik. Mieszkańcy wschodnich dzielnic Krakowa nowoczesny tabor miejskiego przewoźnika widzą tylko rano i wieczorem, kiedy pojazdy wyjeżdżają i zjeżdżają z nowohuckiej zajezdni.

Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w rozmowie z LoveKraków.pl mówi, że miejska jednostka również otrzymała wiadomości od krakowian w sprawie skierowania nowszego taboru na niektóre linie tramwajowe. – Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy w sprawie linii nr 9 i 24 – mówi Kowal.

Pismo od dyrektora

MPK otrzymało od Łukasza Franka, dyrektora ZTP pismo w sprawie nowego podziału taboru. – Zarząd Transportu Publicznego, w związku z licznymi wnioskami pasażerów zwraca się o kierowanie kolejnych wprowadzanych do ruchu wagonów Stadler Tango Lajkonik do obsługi w pierwszej kolejności linii 9 i 24 – czytamy w piśmie.

Z informacji LoveKraków.pl wynika, że od piątku linia nr 24 będzie w części obsługiwana niskopodłogowym taborem.