Których zawodów nie zabiorą nam komputery?

Ze względu na to, że w bezpłatnych Szkołach Gloker stawiamy na zawody przyszłości sprawdziliśmy, w jakiej branży nie zastąpi Cię komputer, ani nawet najbardziej zaawansowany robot. I właśnie na te kierunki zdobyliśmy dofinansowanie – może więc czas bezpłatnie zdobyć nowy zawód i nie dać się zastąpić!

Jak wynika z opublikowanego przez KE indeksu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego Polska należy do najmniej zaawansowanych cyfrowo państw UE. Pod względem połączeń, umiejętności czy digitalizacji biznesu wypadamy słabiej niż średnia. Mimo to w ciągu najbliższych lat, w dobie pełnej cyfryzacji, rozwoju telefonii komórkowej, aplikacji i pędu do wszelkich uproszczeń niektóre zawody przestaną istnieć...

Według badań przeprowadzonych przez Gloker, w wielu zawodach wciąż będzie jednak potrzebna praca ludzkich rąk.

Przedstawiamy zatem TOP 6 zawodów, w których nie zastąpi Cię komputer

PILOT

To zdecydowany faworyt z najlepszymi zarobkami. Nam też się wydawało, że funkcja autopilota szybko zastąpi człowieka, ale nie w sytuacjach awaryjnych. Wszyscy, którzy pamiętają wyczyn Tadeusza Wrony wiedzą o co chodzi...

Jak zostać pilotem?

Tego kierunku jeszcze w Gloker nie prowadzimy, ale możemy doradzić. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzeba wykształcenia wyższego i w zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych. Zdobycie licencji ATPL jest jednak czasochłonne i kosztowne, ale wymaganą liczbę godzin można 'wylatać' w jednostkach kursowych w zasadzie na każdym lotnisku w Polsce.

 

MASAŻ Z FIZJOTERAPIĄ – są bezpłatne szkolenia

Wszyscy dbamy o zdrowie i urodę, a dzięki nowoczesnym technologiom żyjemy dłużej. Niestety coraz więcej pracujemy i nic nie zapowiada zmiany w tym zakresie. Dlatego potrzebujemy nie tylko wytchnienia i relaksu, ale także dbałości o nasz bolący kręgosłup. Na pierwsze miejsce w naszym rankingu wysuwa się więc zapotrzebowanie na masażystów. Miłą wiadomością jest fakt dobrych zarobków (średnia w 2017 roku to 2000-2500zł netto).

Jak zostać masażystą?

Zgodnie z europejskimi przepisami masażysta musi wykazać się nie tylko stosownym wykształceniem, ale także doświadczeniem zawodowym. Do podjęcia pracy nie jest wymagane wykształcenie wyższe. Jeśli nie macie czasu na aż pięć lat studiów, wybierzecie ofertę jednej ze szkół policealnych, która daje Wam możliwość zdobycia tytułu technika już po 2 latach nauki. Wybierając naszą szkołę, zyskujecie nie tylko Państwowy dyplom z suplementem ważnym w całej UE, ale również praktyki, które odbywają się w trakcie nauki. Więc nie tracąc czasu, zdobywacie jednocześnie doświadczenie zawodowe, potwierdzone przez pracodawców i gotowe do wpisania w CV. W tym roku można skorzystać ze 100% dofinansowania i uczyć się bezpłatnie - sprawdź ofertę.

KOSMETOLOG – zawód w 1 rok bez żadnych opłat

Wyobraźcie sobie jak miło po całym dniu przed komputerem zrelaksować się w one-day spa: masaż, zabieg na twarz? Ktoś chciałby być pielęgnowany przez robota?
Na szczęście jeszcze takich nie wymyślili...

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

W naszej szkole już po pierwszym roku macie państwowe kwalifikacje do wykonywania zawodu, natomiast po dwóch latach uzyskujecie tytuł technika usług kosmetycznych oraz państwowy dyplom i jego angielski suplement. 80% zajęć praktycznych przygotowuje was do wykonywania zawodu, podpowiadamy także jak otworzyć własną działalność gospodarczą. W programie m.in. manicure, pedicure, makijaże. Sporo czasu poświęcimy też na techniki masażu twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Dodaliśmy także zajęcia z wizażu. Nie wiesz czy to zawód dla Ciebie – skorzystaj z bezpłatnych warsztatów i sprawdź bez zobowiązań...

KUCHARZ I CUKIERNIK (w Gloker z dofinansowaniem za 50zł miesięcznie)

W Polsce lubimy dobrze zjeść, a co za tym idzie na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na KUCHARZY i CUKIERNIKÓW
Komputer może nam co najwyżej policzyć kalorie, a nawet jeśli mamy ścisłą dietę to i tak ktoś nam musi ugotować. Świat bez słodyczy byłby bardzo smutny – w dekoracji słodkich dzieł sztuki mogą nam pomóc różne urządzenia, ale smak jest równie ważny co wygląd, tu jeszcze długo poczekamy na rozwój technologii.

Jak zostać kucharzem lub cukiernikiem?

Prosto, wystarczy sprawdzić ofertę i zarezerwować miejsce.

 

FRYZJER (w Gloker z dofinansowaniem za 50zł miesięcznie)

Komputery przynajmniej na razie strzyc nie potrafią. Nie potrafią też doradzić, nie wypiją z nami kawki i nie poplotkują. Fryzjer, a nawet stylista to zawód, który jeszcze długo będzie wykonywany wyłącznie przez ludzi, a na krakowskim rynku pracy ofert nie brakuje.

Jak zostać fryzjerem?

Należy ukończyć szkołę, oferującą kształcenie w tym kierunku. Takie szkoły prowadzą zajęcia w systemie stacjonarnym i zaocznym. Szkoła fryzjerska Gloker ma już wieloletnie doświadczenie. Duży nacisk stawiamy oczywiście na techniki strzyżenia, koloryzacji i pielęgnacji włosów, ale w naszym programie nauczania znajdziecie także, branżowy język obcy, podstawy marketingu i prowadzenia własnej działalności, byście mogli w przyszłości z sukcesem prowadzić własne salony czy szkoły.

FOTOGRAF (z dofinansowaniem za 50zł miesięcznie)

To zawód dla kreatywnych, komputery i zaawansowane roboty z przyszłości nie mają tu czego szukać. Oczywiście wszelkie programy i aplikacje pomogą nam w obróbce i wydruku zdjęć, ale profesjonalnej sesji żaden program nie wykona.

Jak zostać fotografem?

Fotografów amatorów i tych z małym doświadczeniem, chcących podszkolić swoje umiejętności zapraszamy do Gloker na kierunek FOTOGRAF oczywiście. To 3 semestry nauki, po których ukończeniu student dostaje od nas zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych. Kolejne pół roku w szkole daje dyplom FOTOTECHNIKA. Nauczymy Was podstaw fotografii, rejestracji, kopiowania i obróbki obrazu. Praktyki odbywają się w profesjonalnych studiach fotograficznych i gratis zapewniamy wszystkie materiały.Jak widzicie nie ma się czego obawiać. Wciąż są i będą zawody, w których pierwiastek ludzki będzie grał główną rolę. To co potrafią Twoje ręce będzie Twoim głównym atutem.

 

Pamiętaj o tym wybierając kierunek nauki.

Jeśli wciąż się wahasz: możesz studiować dwa kierunki na raz... w GLOKER :)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale