Nowa jakość dla biegaczy w Czyżynach. Ścieżki prawie gotowe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Parku Lotników Polskich kończy się budowa szutrowych alejek dla biegaczy. To realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Nowe odcinki, wraz z tymi istniejącymi wcześniej, zamkną tzw. „wielką pętlę”.

Projekt, zaproponowany do Budżetu Obywatelskiego przez klub AZS AWF Kraków Masters, zakładał przede wszystkim utwardzenie i rewitalizację brakujących odcinków pętli oraz wyznaczenie w dwóch punktach parku miejsc do ćwiczeń, z ustawieniem barierek. W planie jest też ustawienie tablic informacyjnych oraz oznakowanie trasy w taki sposób, by biegacze wiedzieli, jak dystans już przebiegli.

Jak tłumaczy Michał Franczyk, radny Rady Dzielnicy XIV Czyżyny, to w dużej mierze usankcjonowanie tego, co już się w Parku Lotników Polskich działo wcześniej. – Mała pętla biegowa jest wyznaczona po alejce asfaltowej. W przypadku dużej brakowało kilku fragmentów przy Ogrodzie Doświadczeń i w rejonie ulicy Lema. Klub trenuje tam od lat, tylko wcześniej były tam nieutwardzone ścieżki, gdzie czasem np. stała woda – mówi radny.

Projekt miał być zakończony do końca ubiegłego roku, ale nie udało się przeprowadzić prac przed zimą. Barierki do rozciągania zostały zamontowane wcześniej, teraz kończy się budowa samych ścieżek. W kwietniu zostaną zamontowane tablice, a malowanie pojawi się, kiedy zrobi się cieplej.

Wiele możliwości

To już kolejna inwestycja realizowana w parku w ostatnim czasie z myślą o uprawianiu różnych sportowych aktywności. Pod koniec ubiegłego roku powstał tam pumptrack, czyli tor treningowy dla rowerzystów. W 2015 został natomiast oddany do użytku Street Workout Park, na który składają się drążki, poręcze i drabinki umieszczone na różnych wysokościach.

W tym roku w budżecie zapisano łącznie milion złotych na rewitalizację parku. – Zaczniemy od podstawowych spraw, przede wszystkim od remontów alejek, bo ich stan jest w wielu miejscach tragiczny – zapowiada radny Franczyk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale