Raport drogowy - piątek 21.04

Jest piątek, 21 kwietnia, czas na informacje z dróg Krakowa i Małopolski.
09:02
Kolejna awaria na obwodnicy Krakowa, tym razem, jak informują kierowcy, zepsuta ciężarówka stanęła za węzłem Bieżanów w kierunku Rzeszowa.

W samym Krakowie, ruch na ulicach nieco się przerzedza, choć wciąż są miejsca, w których czekają Was krótsze lub dłuższe postoje. Na przykład na ul. Nowohuckiej w strone Podgórza, al. Powstania Warszawskiego przy dojeździe do Ronda Grzegórzeckiego i na ul. Konopnickiej w rejonie Ronda Grunwaldzkiego.
08:52
Informacja od kierowców: awaria ciężarówki na obwodnicy Krakowa za węzłem Łagiewniki w kierunku Katowic. Zachowajcie ostrożność.
08:40
Obwodnica w pełni przejezdna. Żadnych kolizji, ani usterek. Pogoda również sprzyja kierowcom. Tak wygląda węzeł Kraków - Południe z kamer GDDKiA.

08:31
Zapełniają się Aleje Trzech Wieszczów. Na niższych biegach przejeżdżacie odcinek pomiędzy ulicami Czarnowiejską, a Krowoderską. W Łobzowie zwalniacie na ul. Radzikowskiego i ul. Wybickiego.

Powoli przemieszczacie się po Podgórzu, tam we znaki dają się al. Powstańców Śląskich, ul. Kamieńskiego i ul. Wielicka. Ciaśniej też na Grzegórzkach w rejonie ronda.
08:15
Bezpiecznie na krakowskich ulicach, Policja nie informuje o żadnym wypadku czy kolizji. Oby tak dalej.

Jak na tę porę dnia ruch na Alejach Trzech Wieszczów raczej umiarkowany, choć korkują się dojazdówki: ulice Czarnowiejska i Reymonta, a także okolice Kleparza. Noga z Gazu na ul. Konopnickiej i na I Obwodnicy.
07:58
Mocno zwalniacie w północnych rejonach Krakowa. Ruch przenosi się z tras dojazdowych do centrum, choć na przedmieściach wciąż nie narzekacie na towarzystwo.

Na ul. Opolskiej największe zagęszczenie pomiędzy Parkiem Krowoderskim, a ul. Prądnicką, zapchane też ulice dojazdowe: Mackiewicza, Białoprądnicka i Siewna. Na ul. 29 Listopada zator tradycyjnie od ul. Witkowickiej do ul. Dobrego Pasterza. Bez przeszkód przejeżdżacie za to przez Wzgórza Krzesławickie.
07:38
Ciaśniej robi się na ulicach Krakowa, choć na korki z prawdziwego zdarzenia natraficie w niewielu miejscach.

Teraz zwalniacie na ulicach Zakopiańskiej, Powstańców Śląskich i Wielickiej. Szerokim łukiem omijajcie ul. Półłanki, która korkuje się w obu kierunkach. Bez przeszkód przejedziecie za to obwodnicą. W centrum póki co spowalniają Was jedynie zmiany świateł.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale