Wianki. Muzyka wypełni całe miasto

Archiwum fot. LoveKraków.pl

23 czerwca mieszkańców i turystów czeka prawdziwa muzyczna feta. Podczas kolejnej edycji Wianków, różnorodne brzmienia wypełnią cały Kraków. Tym razem na pięciu scenach wystąpią m.in. O.S.T.R., Brodka, Paulina Przybysz, Hańba czy łódzka hip-hopowa ekipa Dwa Sławy. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Muzyka znowu zabrzmi w całym mieście. Po raz kolejny w ramach Wianków odbędzie się muzyczna uczta, w której udział będzie mógł wziąć każdy. Wszystkie wydarzenia odbędą się w kilku lokalizacjach Krakowa. Nie zabraknie oczywiście konkursu na najpiękniejszy wianek.

Wszystkie drogi prowadzą do centrum

Na Rynku Głównym stanie Scena Hard Rock Cafe. Występujący tego wieczoru raper O.S.T.R. na pewno rozgrzeje zgromadzoną pod sceną publiczność. Czterokrotny laureat Fryderyka, ma w swoim dorobku również pięć złotych i pięć platynowych płyt. Jego ostatni album „W Drodze po Szczęście” ukazał się w lutym 2018 roku. Dlatego zarówno najnowszych, jak i tych troszkę starszych przebojów na pewno nie zabraknie.

Solidną dawkę dobrej muzyki zapewni też Paulina Przybysz, Bitamina, Wojtek Mazolewski z projektem „Chaos pełen idei” oraz łódzka hip-hopowa ekipa Dwa Sławy.

Pozostańmy jeszcze w samym sercu miasta. Nieopodal, bo na placu Szczepańskim, pojawi się Scena Debiutów. Wystąpią na niej m.in. New People, Rosalie czy finaliści konkursu Megafon Radia Kraków.

Brodka Unplugged

Monika Brodka powraca na Wianki. Tym razem w zupełnie nowej odsłonie i lokalizacji. Artystka zagra na Scenie Krakowskiej pod Wawelem, wykonując swoje piosenki w wersji unplugged. Zapowiada się naprawdę magiczny wieczór.

Na scenie przy ul. Powiśle 11 wystąpią również Motion Trio, Max Klezmer Band i zespół Hańba! W tym roku formacja otrzymała Paszport Polityki za album „Będą bić!”. Pochodzący z Krakowa muzycy kontynuują na nim fikcyjną opowieść, że punk rock nie narodził się w latach 70-tych, lecz w czasach II Rzeczypospolitej.

Cały ten jazz

W trakcie Wianków nie zabraknie również Sceny Jazzowej. Niezwykłe dźwięki będą wypełniały przestrzeń placu Wolnica na Kazimierzu. Wystąpią m.in. Marek Napiórkowski i Niechęć.

Muzyka zagości również na bulwarze Kurlandzkim, a konkretnie na Barce. Dla publiczności na Scenie Off Wianki zagrają Patrick the Pan, Erith, NYK, Vittuma, Deep Impact Kraków – Eta Hox, Robek, Flea i Move Move.

Muzyki nigdy dość. Po koncertach każdy będzie mógł wziąć udział w Nocy Klubowej. Weźmie w niej udział sześć klubów – Forum Przestrzenie, Strefa, Szpitalna 1, Prozak 2.0, Pasaż i Serce.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale