Czytelnicy wybrali krakowskie księgarnie roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy wybrali swoje ulubione księgarnie w ramach plebiscytu "Krakowskie Księgarnie Roku".

Księgarnia Karakter, Szafa Pełna Książek, Spółdzielnia Ogniwo i Cafe NOWA Księgarnia zwyciężyły w tegorocznym plebiscycie i zdobyły Znaki Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO. 

Księgarnia Karakter triumfowała w kategorii „Najlepsze książki”, rodzinny antykwariat przy ul. Krakusa 7 w Podgórzu zdobył tytuł dla „Najlepszych księgarzy”, księgarnia Spółdzielni Ogniwo podbiła serca krakowian i krakowianek w kategorii „Najlepszy klimat”, a księgarniokawiarnia na osiedlu Zgody

Celem konkursu jest promowanie lokalnych księgarni jako miejsc kultury. W tegorocznej edycji oddano ponad 3 tys. głosów (głosowanie odbyło się przez internet). W tym roku ze względu na pandemię, organizatorzy wraz z pisarkami Dominiką Słowik, Sylwią Chutnik i Olgą Drendą oraz Fundacją Przekrój zachęcali nie tylko do oddawania głosów, ale również do zakupów w niezależnych księgarniach.

Głosowanie odbyło się w czterech kategoriach odpowiadających temu, co czytelnicy i czytelniczki cenią w księgarniach najbardziej: autorski wybór książek, kompetentna obsługa, niezapomniana atmosfera i ciekawe wydarzenia kulturalne.

W akcji Wybieramy Księgarnie Roku organizowanej przez Miasto Kraków i KBF wzięły udział 33 krakowskie księgarnie i antykwariaty.

17 grudnia odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów w księgarniach z udziałem wiceprezydenta Andrzeja Kuliga.

comments powered by Disqus