Ireneusz Raś: Nie podjąłem decyzji. Czekam na ruch Jacka Majchrowskiego

Ireneusz Raś fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Wszelkie decyzje, ze względu na szacunek do Jacka Majchrowskiego, podejmę po podjęciu i ogłoszeniu przez niego decyzji o starcie w wyborach – informuje poseł Ireneusz Raś.

Rozpoczęła się nieformalna kampania samorządowa. W sobotę, jak ustalił portal LoveKraków.pl rada powiatu Platformy Obywatelskiej ma wskazać kandydata na prezydenta Krakowa. Zostanie nim poseł Aleksander Miszalski, który w październikowych wyborach parlamentarnych zdobył prawie 30 tys. głosów.

– Cała Platforma Obywatelska jest za kandydaturą Aleksandra Miszalskiego. Będę go wspierał w kampanii jak tylko się da – mówi dla LoveKraków.pl poseł Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska.

Ireneusz Raś kandydatem Jacka Majchrowskiego?

W czwartek dziennikarz Interii Dawid Serafin podał, że z poparciem Jacka Majchrowskiego ma wystartować poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Ireneusz Raś. Twierdził, że doszło już do spotkania szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z prezydentem Krakowa.

W piątek po południu Ireneusz Raś przesłał do naszej redakcji oświadczenie. – W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące mojego ewentualnego startu w wyborach na Prezydenta Miasta Krakowa pragnę oświadczyć, że wszelkie decyzje w tym zakresie, ze względu na szacunek do pana prezydenta Jacka Majchrowskiego, podejmę po podjęciu i ogłoszeniu przez niego decyzji o starcie w wyborach – pisze parlamentarzysta.

Dodaje, że „obecnie moje działania koncertują się na sprawach związanych z ukonstytuowaniem nowego rządu”. – To właśnie na tym dzisiaj skupia się całe środowisko demokratycznej opozycji. Jestem przekonany, że to jest teraz najbardziej priorytetowa sprawa dla Polaków – podkreśla Ireneusz Raś.