Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie Igrzysk

Zapewniłem premiera Mateusza Morawieckiego, że miasto jest gotowe na wspólne z Małopolską aplikowanie o miano gospodarza igrzysk pod warunkiem uzyskania gwarancji rządowych, tak by wydarzenie nie obciążyło budżetu miasta – poinformował dziś na Facebooku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W sobotę media podały informację, że Kraków jest jedynym kandydatem do organizacji III Igrzysk Europejskich. Jak przekonuje gospodarz miasta, z inicjatywą zorganizowania wydarzenia w Małopolsce i Krakowie zgłosił się Polski Komitet Olimpijski oraz marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

– Jak wynika z rozmów, inicjatywa cieszy się też dużym poparciem wicepremier Beaty Szydło. Ponieważ nie można przyznać organizacji igrzysk regionowi, tylko musi być wskazane miasto-gospodarz, marszałek oraz prezes PKOL zapytali mnie o możliwość zaangażowania się Krakowa w tę inicjatywę – pisze Jacek Majchrowski.

Dalej prezydent podkreśla, że nie zna w tej chwili ani szczegółów organizacyjnych ani faktycznych kosztów takich igrzysk. – Dlatego zapewniłem premiera Mateusza Morawickiego, że miasto jest gotowe wspólnie z Małopolską aplikować o miano gospodarza Igrzysk pod warunkiem uzyskania gwarancji rządowych, tak, by wydarzenie nie obciążyło budżetu miasta – twierdzi Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus