Koronawirus w Filharmonii Krakowskiej. Zakażenia wśród chórzystów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwie osoby z Chóru Filharmonii Krakowskiej są zakażone koronawirusem.

Jak informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dwie osoby z Chóru Filharmonii Krakowskiej otrzymały pozytywny wynik testu na koronawirusa.

– 60 osób z instytucji zostało odizolowanych, nie przychodzą do budynku. Dyrekcja Filharmonii zakupiła testy, wszyscy pracownicy mający kontakt z osobami zakażonymi zostaną poddani badaniom  – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Drewnicki.

W związku z sytuacją, dyrekcja Filharmonii wydała oświadczenie, w którym informuje, że wobec potwierdzonych dwóch przypadków zachorowania na Covid-19 w zespole Chóru Filharmonii Krakowskiej, wdrożone zostały wszystkie procedury wymagane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Kwarantanna

– Osoby, u których stwierdzone zostało zakażenie SARS-CoV-2 oraz które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostały odsunięte od pracy i przebywają na 10-dniowej kwarantannie. Zarażenie najprawdopodobniej jest konsekwencją udziału ww. osób w projekcie zewnętrznym, który odbywał się w dniach 4 i 5 września br. – czytamy w komunikacie.

Dlatego też dyrekcja Filharmonii Krakowskiej wydała komunikat zabraniający (do odwołania) członkom Chóru i Orkiestry Filharmonii uczestniczenia w jakichkolwiek próbach, nagraniach i występach zespołów zewnętrznych.

– Obecnie prowadzone są dalsze działania mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zespołach Filharmonii. Na koszt Filharmonii zostało zakupionych 100 testów na obecność COVID-19, na które pracownicy będą kierowani indywidualnie po wystąpieniu objawów zarażenia. Informacja o zaistniałej sytuacji razem z listą odsuniętych od pracy pracowników została natychmiast przekazana do Sanepidu, wszystkie podjęte kroki są na bieżąco przekazywane pracownikom – informuje instytucja.


comments powered by Disqus