KrakJam: będą tworzyć gry wideo przez cały weekend

fot. Krzysztof Kalinowski / LoveKraków.pl

W dniach 26-28 stycznia w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się KrakJam, czyli 48-godzinny hackaton dla twórców gier wideo. Krakowskie wydarzenie jest częścią Global Game Jam, ogólnoświatowej inicjatywy łączącej międzynarodową społeczność związaną z branżą gamingową.

Hackathon z twórcami gier z całego świata

KrakJam rozpocznie się w najbliższy piątek od ogłoszenia tematu tegorocznej edycji, który pozostaje utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Temat, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie dotyczył zagadnienia globalnego, dzięki czemu zespoły z całego świata, które wezmą udział w KrakJam, będą pracowały nad projektem gry o podobnej tematyce. Ponadto w trakcie wydarzenia przewidziano również prelekcję developerów gier wideo z największych i najbardziej prestiżowych studiów.

Krakowski Park Technologiczny zapewni uczestnikom dwie multimedialne sale oraz, po raz pierwszy w historii KrakJam, powierzchnię MultiLabu KPT, czyli salę wyposażoną w 24 wydajne komputery, które dedykowane są branży kreatywnej. Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na nocleg oraz catering w czasie weekendowego maratonu. Opłata za KrakJam wynosi 50 zł, a bilety dostępne są na stronie wydarzenia. Bilety są wciąż dostępne, jednak ich pula jest ograniczona.

Jedno z największych takich wydarzeń w Polsce

Ubiegłoroczna edycja, która odbyła się również w Krakowskim Parku Technologicznym, była drugim co do wielkości wydarzeniem w Polsce organizowanym w ramach Global Game Jam. Zgromadziła 121 uczestników, którzy w ciągu 48 godzin stworzyli 33 projekty gier. W skali ogólnoświatowej krakowska impreza uplasowała się na 66 miejscu, co do wielkości i liczby uczestników.

comments powered by Disqus