Okradł terminale płatnicze na myjniach: Starty oszacowano na ponad 100 000 zł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

34-letni seryjny złodziej, który włamywał się do urządzeń płatniczych na samoobsługowych myjniach samochodowych, skąd kradł gotówkę, usłyszał łącznie 41 zarzutów. Starty sięgają ponad 100 000 zł.

Proceder trwał od sierpnia 2022 roku do grudnia 2022 roku. Na terenie powiatu krakowskiego odnotowano liczne kradzieże z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze z KPP wpadli na trop sprawcy i zatrzymali go 17 grudnia ubr., bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa - gdy złodziej liczył „łup” skradziony chwilę wcześniej z myjni zlokalizowanej w gminie Czernichów.

Złodziejowi grozi do 10 lat za kratkami

Podejrzany 34-latek z powiatu krakowskiego 15 maja usłyszał uzupełnione zarzuty dotyczące, w sumie 41 kradzieży z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na samoobsługowych myjniach samochodowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skierowali akta sprawy do prokuratury, która w ostatnich dniach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-latkowi. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.