Parking przy Nowohuckim Centrum Kultury ma teraz ponad dwieście miejsc [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają prace przy modernizacji otoczenia Nowohuckiego Centrum Kultury. Pierwszy etap jest już gotowy – do użytku oddany został parking, który pomieści teraz o wiele więcej samochodów niż przed remontem.

Jak tłumaczy nam Magdalena Gajoch z NCK, dotychczasowy parking pamiętał początki lat 80. Na części terenu działała szkoła nauki jazdy, a nawierzchnia części miejsc była w takim stanie, że trudno było z nich korzystać po opadach deszczu.

Teraz wszystko wygląda inaczej. – Parking został zamknięty w lutym i od tego czasu trwały prace. Wymienione zostały wszystkie elementy i parking został zbudowany od nowa – mówi Magdalena Gajoch.

160 zł za miesiąc

Nowy parking jest już oddany do użytku. Można zapłacić zarówno za godziny postoju, jak i wykupić abonament. Cennik niewiele różni się od tego sprzed remontu: godzina nadal kosztuje 4 złote, autobusy i busy zapłacą mniej (z 6 do 4 zł), a cena abonamentu miesięcznego wzrosła ze 150 do 160 zł. Z abonamentów korzystają głównie okoliczni mieszkańcy.

Łącznie mogą tam zaparkować na dłużej 204 pojazdy. 179 miejsc przewidziano dla samochodów osobowych, dziewięć dla busów, siedem dla autobusów i jedno miejsce dla dostaw. Do tego osiem stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego parking posiada też dwa miejsca typu „Kiss&Ride”, z myślą o rodzicach podwożących dzieci na zajęcia.

Wjazd jest możliwy tylko od strony al. Jana Pawła II, a wyjechać można na al. Jana Pawła II i na ul. Tomickiego. Zapłacić za postój możemy w jednej z trzech kas. Przy wyjeździe kamera sama odczyta numer rejestracyjny i podniesie szlaban.

Do jesieni

To jeszcze nie koniec zmian przy NCK. Na początku lipca gotowa ma być alejka przeznaczona dla foodtrucków i główne wejście do obiektu. Po zakończeniu prac osoby dochodzące do centrum od strony placu Centralnego skorzystają z poszerzonej ścieżki. Pojawi się też więcej zieleni, podświetlony zostanie dąb rosnący przed budynkiem. Zdemontowane obecnie charakterystyczne muchomory wrócą na swoje miejsce.

Ostatni etap prac obejmie tylną część budynku. Dużą zmianą będzie m.in. odsłonięcie zasypanych obecnie schodów prowadzących z budynku na Łąki Nowohuckie. Z tej strony centrum ma powstać strefa wypoczynkowa, z ławkami i nową zielenią. Prace potrwają jeszcze do jesieni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus