Pijany mężczyzna zniszczył 12 aut na ulicy Długiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu zniszczył 12 pojazdów zaparkowanych wzdłuż ul. Długiej. Sprawca wyrywał lusterka i kopał po karoserii aut. Został ujęty na gorącym uczynku przez jednego z poszkodowanych. Za zniszczenie mienia grozi mu do pięciu lat więzienia.

Kilka dni temu około godziny 5 nad ranem dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc chodnikiem niszczy zaparkowane wzdłuż ulicy samochody. Gdy policjanci pojawił się na miejscu, okazało się, że sprawca zniszczeń został ujęty przez jednego z poszkodowanych.

– Właściciel pojazdu kilka minut wcześniej będąc w swoim mieszkaniu usłyszał wyjący alarm swojego auta. Przez okno zauważył mężczyznę, który wyrywał lusterko w jego pojeździe. Zbiegł na dół i zatrzymał sprawcę na „gorącym uczynku” – informuje Anna Zbroja-Zagórska z małopolskiej policji.

Policjanci wylegitymowali zatrzymanego. Okazał nim się 35-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie cały czas przyjmują zawiadomienia od osób, których pojazdy zostały uszkodzone przez 35-latka, który usłyszy zarzuty zniszczenia mienia,  za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus