Przejście pod ulicą Konopnickiej jeszcze w tym miesiącu

Wejście do tunelu pod ul. Konopnickiej fot. Dominika Jaruga

Już pod koniec sierpnia zostanie ponownie otwarty tunel dla pieszych pod ulicą Marii Konopnickiej. Mieszkańcy osiedla Podwawelskiego nie będą musieli nadkładać drogi, by znaleźć się na Bulwarach Wiślanych.

Nieczynny od powodzi w 2010 roku

Tunel łączący ulicę Barską z Bulwarem Wołyńskim został zalany przez powódź w 2010 roku. Od tego czasu wejścia z obu stron były zamknięte metalową kratą. By przedostać się na drugą stronę ruchliwej alei, trzeba było dojść do ronda Grunwaldzkiego albo do drugiego końca ulicy Barskiej.

Pierwotnie urzędnicy liczyli na to, że uda się znaleźć przedsiębiorcę, który w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wyremontuje przejście w zamian za możliwość prowadzenia tam lokali handlowych. Ostatecznie jednak zainteresowanie okazało się zbyt małe i miasto musiało samo zająć się przebudową.

Blisko pętli i Centrum Kongresowego

Przetarg został rozstrzygnięty na początku roku. Oprócz samego remontu przejścia pod jezdnią, obejmował on wykonanie pomieszczeń socjalnych dla kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, korzystających z nowego terminala autobusowego przy Centrum Kongresowym. W przejściu powstaną także publiczne toalety.

Bliskość sztandarowej miejskiej inwestycji była z pewnością ważnym argumentem za wyremontowaniem zaniedbanego korytarza. O reprezentacyjnym charakterze „z uwagi na sąsiedztwo Centrum Kongresowego” wspomniano nawet w dokumentach przetargowych. Ponieważ wcześniej ściany tunelu były całe pokryte nielegalnym graffiti, teraz zostaną zabezpieczone powłoką odporną na zamalowanie.

– Przejście będzie udostępnione pieszym pod koniec sierpnia, natomiast przez kilkanaście kolejnych dni będą jeszcze trwały prace przy toaletach i pomieszczeniach dla kierowców MPK – informuje Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus