Spektakle dla dzieci i młodzieży na deskach Łaźni Nowej. Powraca Mała Boska Komedia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jesienią w Teatrze Łaźnia Nowa będzie można zobaczyć najciekawsze spektakle ostatnich sezonów dedykowane dzieciom oraz młodzieży. Wszystko za sprawą Małej Boskiej Komedii, która powraca po rocznej przerwie.

Twórcy festiwalu w centrum zainteresowania od lat stawiają perspektywę dziecka i nastolatka, zachęcając młodych widzów do samodzielnego myślenia, podejmowania dialogu i wyrażania swojego zdania w odniesieniu do różnorodnych stylów oraz możliwości odczuwania czy rozumienia sztuki.

Po rocznej przerwie Mała Boska Komedia znów stanie się przestrzenią do budowania szczerej komunikacji. – We wrześniu, październiku i listopadzie na scenach Łaźni Nowej ponownie zagoszczą najlepsze, najciekawsze i najszerzej dyskutowane spektakle dla dzieci i młodzieży ostatnich sezonów – zapowiada Teatr Łaźnia Nowa, zdradzając pierwsze tytuły przedstawień.

Mała Boska Komedia. Co w programie?

10 września publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl Teatru Polskiego w Warszawie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Sztukę inspirowaną poetycką opowieścią Kornela Makuszyńskiego o naiwnym szczęściarzu wyreżyserował Maksymilian Rogacki. To pełna niezwykłych perypetii oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji historia dzielnego warszawskiego podróżnika, który gotów jest przemierzyć morza i oceany, by dotrzeć do mitycznego Pacanowa. Spektakl kierowany do młodych widzów od 5 lat.

Kolejna propozycja w ramach Małej Boskiej Komedii to „Tajemniczy ogród” Teatru Łaźnia Nowa. Spektakl, w reżyserii Tomasza Fryzła, wyrasta z inspiracji powieścią Frances Hodgson Burnett oraz fascynacji tytułowym miejscem, które staje się punktem wyjścia do opowieści o osobach, zwierzętach, roślinach czy innych zjawiskach.

Mary, Colin i Dickon to bohaterowie przedstawienia „Tajemniczy ogród”. Jednak nie są oni już dziećmi, tak jak w powieści Frances Hodgson Burnett. Po latach wracają do miejsca, w którym kiedyś odkryli swoje marzenia. Spektakl, polecany widzom od 13. roku życia, zostanie zaprezentowany 4 października.

W programie znalazł się również kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci i młodzieży inspirowany „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania. Sztuka „Wyspa Jadłonomia” Teatru Studio, którą wyreżyserował Maciej Podstawny, zachęca do zielonego aktywizmu w obszarze własnego talerza i własnego świata. Przedstawienie będzie można zobaczyć 8 października.

„Kolorowe sny” Teatru Polskiego w Poznaniu to ostatni tytuł, jaki zdradzili organizatorzy Małej Boskiej Komedii. Spektakl w reżyserii Szymona Adamczaka i Wojtka Rodaka zostanie zaprezentowany 13 października. To edukacyjne i teatralne przedsięwzięcie dające głos, przestrzeń i sprawczość młodym osobom queerowym z Poznania, poprzez wspólne tworzenie społeczności wzajemnego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.

Bilety na wyżej wymienione spektakle są już dostępne w sprzedaży.