Weekend w pigułce (9-11 października): Nocne spotkania z poezją, „Cargo" Marka Chlandy w Cricotece

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Noc Poezji, „Cargo” w Cricotece, ponowne otwarcie Thesaurus Cracoviensis i święto Starej Synagogi to tylko niektóre z wydarzeń tego weekendu. Pamiętajcie o maseczkach, dezynfekcji i dystansie!

Od soboty Kraków ponownie znajdzie się w żółtej strefie. W przestrzeni zamkniętej wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

„Cargo” Marka Chlandy w Cricotece

W piątek Cricoteka otwiera nową wystawę czasową „Cargo” Marka Chlandy. To przedsięwzięcie na styku wystawy, instalacji, performansu i procesu badawczego. Sala wystawowa podlegać będzie nieustannym zmianom. Marek Chlanda i członkowie zespołu obecni będą w przestrzeniach Cricoteki, również po oficjalnym otwarciu wystawy dla publiczności.

Unsound Festival online

Tegoroczny Unsound Festival trwa. W tym roku wydarzenie odbywa się wyłącznie w formie online. W programie znalazły się m.in. występy muzyków, premiery A/V, warsztaty taneczne, zajęcia z medytacji czy eksperymentalne webinary. Szczegółowy program dostępny na oficjalnej stronie festiwalu.

Copernicus Festival. Rozmowy na czasie

Trwa jesienna odsłona Copernicus Festival. Tym razem motywem przewodnim jest czas. Wszystkie wydarzenia odbywają się w formie online i są transmitowane na kanale YouTube CopernicusCenter. Program festiwalu dostępny jest na stronie oficjalnej festiwalu Copernicus.

Nocne spotkania z poezją

Już w ten weekend kolejna, jubileuszowa edycja Nocy Poezji. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 9 na 10 października. W programie m.in. warsztaty czytania poezji, poetycki hyde park, konkurs jednego wiersza i spotkania z poetami. Wydarzenia odbędą się m.in. w filiach Biblioteki Kraków, Księgarni pod Globusem, Pawilonie Wyspiańskiego, Synagodze Poppera, Muzeum Archeologicznym, Teatrze Barakah czy Teatrze Nowym Proxima.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Wielka akcja bookcrossingowa

Do soboty w Galerii Bronowice trwa akcja bookcrossingowa. Na poziomie 0 centrum handlowego, pojawił się Punkt Wymiany Książek. Wystarczy przynieść ze sobą książki, które chcemy wymienić na inne i pozostawić je na specjalnym regale. Również z tego miejsca możemy zabrać ich tyle samo, ile przynieśliśmy.

Thesaurus Cracoviensis znów otwarty

Thesaurus Cracoviensis — Centrum Interpretacji Artefaktów Muzeum Krakowa — jest ponownie otwarty dla zwiedzających.

– Zachęcamy do wizyty w naszych nowoczesnych magazynach i pracowniach konserwatorskich. Od października znów można oglądać muzealia, których nie zobaczycie na wystawach – informuje Muzeum Krakowa.

Zwiedzanie oddziału jest możliwe w soboty w godzinach 10.00, 11.15, 13.00 i 14.15. Rezerwacja miejsc: info@muzeumkrakowa.pl. Jednorazowo na trasie zwiedzania może przebywać maksymalnie 10 osób.

Jom Riszon. Święto Starej Synagogi

W najbliższą niedzielę warto zaplanować wycieczkę do Starej Synagogi. W programie zwiedzanie, warsztaty i pokaz filmu. Do czego służy bima? Czy możemy mieć w domu Torę? Co to jest synagoga? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać już w ten weekend w Starej Synagodze przy ul. Szerokiej 24.

Więcej >>> Wielkie zwiedzanie Starej Synagogi

Drugie Życie Książki

Czas na kolejną odsłonę akcji Drugie Życie Książki. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Pawilonie Wyspiańskiego (godz. 15.00). Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

comments powered by Disqus