Wodecki Twist Festiwal, kino pod Wawelem. Długi weekend w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wodecki Twist Festiwal, Kino pod Wawelem, gra terenowa nad zalewem Nowohuckim, kino sferyczne w Ogrodzie Doświadczeń. To tylko niektóre z propozycji na długi weekend. Co jeszcze w programie? Sprawdźcie!

Wodecki Twist Festiwal

Takiego twista jeszcze nie było! 4 czerwca odbędzie się kolejna edycja Wodecki Twist Festiwal. Wieczorem z ostatniego piętra Unity Tower zabrzmią największe przeboje artysty. Publiczność będzie mogła oglądać wydarzenie na żywo w sieci i na telebimie przy Forum Przestrzenie. Początek o godz. 21.00.

Kino pod Wawelem

Krakowski Festiwal Filmowy trwa. Plenerowe pokazy sekcji Dźwięki muzyki w Kinie pod Wawelem odbywają się do piątku 4 czerwca pod chmurką, z widokiem na Wawel (Powiśle 11). Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć najciekawsze ekranizacje dokumentalnych filmów muzycznych. Początek seansów o 21.30. Krakowski Festiwal Filmowy trwa do 6 czerwca równolegle w kinach i w Internecie.

Gra terenowa nad zalewem Nowohuckim

5 czerwca ruszy gra terenowa po Zalewie Nowohuckim. Dla mieszkańców to miejsce spotkań i wypoczynku, dla innych stworzeń dom i schronienie. I właśnie odkrywanie życia mieszkańców Zalewu Nowohuckiego będzie tematem gry. Wskazówek należy szukać w zakamarkach drzew, na brzegu zalewu, pośród traw i pod wodą. Po wydrukowaną grę terenową można się zgłosić do punktu Zgody 7 lub pobrać ją ze strony www.kidsinkrakow.pl.

Kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń

1 czerwca ruszyły codziennie projekcje w kinie sferycznym w Ogrodzie Doświadczeń. Kino znajduje się w namiocie sferycznym. Liczba miejsc jest ograniczona do połowy (15 osób). Projekcje 3D i 2D odbywają się przy użyciu laserowego rzutnika z soczewką, tzw. „rybim okiem”.

Arena Garden zaprasza w plener

Spędzacie długi weekend w Krakowie? Sporo dzieje się w przestrzeni Areny Garden przy Tauron Arenie Kraków. W ten weekend w programie m.in. pokaz iluzji, trening prowadzony przez trenerów GT Training – Agatę Kosibę i Roberta Augustyna i stand-up Michała Wójcika. Jak zawsze czekają na was food trucki i leżaki.

Natalia Przybysz: MTV Unplugged w Hype Parku

Już 3 czerwca w Hype Parku wystąpi Natalia Przybysz. To jedna z najważniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej. Utalentowana wokalistka jest również kompozytorką i autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych, jest również laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m.in. najważniejszych w Polsce – Fryderyków. Koncert odbędzie się w czwartek, 3 czerwca. Start o 21.00.

Nowa wystawa w Muzeum Starego Teatru [ZDJĘCIA]

336 ról teatralnych i filmowych, wspomnienia i prywatne momenty z życia Anny Dymnej. Muzeum Starego Teatru zaprasza na wystawę „Dymna/336 kobiet”. Wystawę można zwiedzać w godzinach 11.30 – 19.30.

Filharmonia Krakowska: Pieśń ziemi na sześć głosów kobiecych

W środę 2 czerwca o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert wokalny „Pieśni Ziemi”. Tytuł wieczoru nawiązuje do słów wykonywanej podczas koncertu pieśni Franka Ticheli – Earth Song.

Premiera w Teatrze Ludowym

Teatr Ludowy zaprasza na premierę spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reż. Cezarego Tomaszewskiego. Premiera w niedzielę, 6 czerwca na dużej scenie (os. Teatralne).

„Iwona, księżniczka Burgunda” to pierwszy tekst dramatyczny, który wyszedł spod pióra Witolda Gombrowicza. Opublikowaną przed wojną opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której ceremoniały i megalomania zostały obnażone przez bezwolną, nijaką, milczącą kobietę wziął na warsztat Cezary Tomaszewski, reżyser, choreograf i performer. Kim w jego interpretacji okaże się Iwona, w którą na scenie wcieli się Beata Schimscheiner?

Targ staroci w Borku Fałęckim

W najbliższą niedzielę startuje targ staroci w Borku Fałęckim. To inicjatywa wystawców, którzy przez lata handlowali starymi meblami, książkami czy monetami m.in. pod Halą Targową, na Kazimierzu czy Rybitwach. Wydarzenie na placu targowym „Borek" potrwa od 6.00 do 14.00.

Czerwcowy pakiet kultury online

Muzyka, teatr, moda… Dworek Białoprądnicki zaprasza do oglądania kolejnych propozycji Dworek TV od 2 do 6 czerwca. Początek czerwca upłynie pod znakiem  spotkania z projektantem mody Plichem, Pawłem Pawlikiem z najmniejszego teatru świata, zakochanym w marimbie Jakubem Frączkiem, czy śpiewającą emocjami Natalią Orkisz. W programie również wywiad z Maciejem Maleńczukiem, który może zaskoczyć. Rozmowy można oglądać na kanale YouTube Dworek TV.

Dzieje się w NCK!

Sporo dzieje się w Nowohuckim Centrum Kultury. W programie spotkania autorskie, spektakle teatralne i taneczne, wystawy, kabaret i ogromna ilość muzyki. 2 czerwca o 18.00 spotkanie autorskie z Ireną Małysą (na żywo i online), 4 czerwca o 19.00 na Scenie NCK wystąpi Król z materiałem z nadchodzącej płyty „Dziękuję”, a 6 czerwca o 19.00 odbędzie się koncert jubileuszowy Grupy Tańca Współczesnego FORMA z okazji 20-lecia działalności.

Giaur w Cricotece

6 czerwca o godzinie 18:00 Cricoteka zaprasza na spektakl „Giaur” na podstawie tekstu Lorda Byrona, w tłumaczeniu Adama Mickiewicza. Występ jest zrealizowany w formie ostatniej spowiedzi, w której uczestniczy Giaur – pokutnik i Spowiednik – Widownia. Spektakl mimo tradycyjnej i klasycznej formy (wiersza) podejmuje problemy współczesnego świata, a swoją ideą nawiązuje do sensu „Teatru śmierci” Tadeusza Kantora.

Miesiąc Fotografii

Miesiąc Fotografii w pełni. Tegoroczna formuła jest pod każdym względem otwarta – zarówno na nowe formy prezentacji, jak i nowe tematy. Wydarzenia odbywają się w muzeach i galeriach, jak i w formie online.

Więcej >>> Miesiąc Fotografii. Lokalnie i eksperymentalnie

„Przyjdź do Muzeum AK”

Od 3 do 6 czerwca sporo dzieje się również w Muzeum AK. Instytucja w ramach akcji „Przyjdź do Muzeum AK w długi weekend”, będzie otwarta również w czwartek, 3 czerwca.

– Zachęcamy do odwiedzenia naszej dwupoziomowej ekspozycji stałej, poświęconej zagadnieniom Polskiego Państwa Podziemnego oraz fenomenowi jego siły zbrojnej – Armii Krajowej. W naszym Muzeum kładziemy nacisk na poznanie osobistego wymiaru wojny i okupacji poprzez prezentację wyjątkowych pamiątek, fotografii i dokumentów. Do końca 2021 roku na piętrze prezentujemy dwie wystawy czasowe – historię polskich kompanii wartowniczych w Niemczech w latach 1945-1989 oraz opowieść o zlokalizowanym w krakowskich Przegorzałach miejscu grozy (Glinik) – zaprasza do odwiedzin muzeum.

V Międzynarodowy Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!”

Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na piąty Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych „Duettissimo!”. Wydarzenie koncentruje się w tym roku na muzyce XX wieku, w tym dziełach polskich kompozytorów: Paderewskiego, Góreckiego, Lutosławskiego czy Palestra. Nie zabraknie również Bacha czy Beethovena. Na finał zabrzmi muzyka symfoniczna pod batutą Łukasza Borowicza, zaś koncert towarzyszący przyniesie pieśni Brahmsa. Koncerty są retransmitowane na kanale Akademia w sieci.

Letnie Koncerty Organowe

W kościele oo. Karmelitów na Piasku trwa XXIX Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe 2021. 2 i 6 czerwca odbędą się kolejne koncerty (początek o godz. 20.00). Podczas koncertów obowiązuje zachowanie dystansu społecznego i maseczka.

Kiermasz płyt winylowych

Chcesz spotkać się z nowymi kolekcjonerami, którzy pojawią się w Krakowie po raz pierwszy? A może z tymi, których już trochę znasz, a którzy przygotują dla ciebie sporo świeżych płyt? Nic prostszego.  W sobotę 5 czerwca w Galerii Kazimierz odbędzie się kiermasz płyt winylowych (9.00 – 21.00).

comments powered by Disqus