ZDMK podał termin budowy chodnika w Tyńcu

Odcinek, gdzie ma zostać zbudowany chodnik fot. AK

W przyszłym roku mieszkańcy Tyńca powinni dostać pierwsze 400 metrów chodnika na ul. Bogucianka.

W listopadzie zeszłego roku ZDMK rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę jednostronnego chodnika wraz z odwodnieniem na odcinku od ul. Benedyktyńskiej do ul. Walgierza Wdałego. Natomiast 15 kwietnia został ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji dalszej części do chodnika – do ul. Grodzisko.

Pierwszy przetarg został ogłoszony pod koniec października 2020 roku na podstawie koncepcji z 2017 roku. W styczniu 2021 roku został wybrany wykonawca, który miał przygotować wszystkie formalności potrzebne do przystąpienia do przetargu na budowę chodnika. Koszt: ponad 227 tys. złotych. W efekcie w 2022 roku ma zostać uzyskana decyzja o ZRID.

A co się obecnie dzieje? – Trwają ustalenia z Miejskim Inżynierem Ruchu i Zarządem Transportu Publicznego odnośnie rozwiązania skrzyżowania ul. Bogucianka – ul. Benedyktyńska – ul. Bolesława Śmiałego. Z uwagi na dłuższe, niż planowano uzgodnienia, termin opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania ostatecznej decyzji administracyjnej uległ zmianie. W chwili obecnej trwa kompletowanie materiałów celem złożenia wniosku o wydanie decyzji administracyjnej – mówi Michał Pyclik z ZDMK.

Urzędnicy przewidują, że termin zakończenia opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania ostatecznej decyzji administracyjnej to III/IV kwartał tego roku.

– Planowany termin przystąpienia do realizacji robót budowlanych to IV kwartał 2022 r., a zakończenie 2023 roku – informuje rzecznik prasowy ZDMK.

Na tym nie koniec

27 kwietnia nastąpi otwarcie ofert na koncepcję budowy kolejnych 400 metrów, tym razem mowa o odcinku ul. Walgierza Wdałego – ul. Grodzisko.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki