Będzie dostawa 78 nowych autobusów. MPK rozstrzygnęło przetarg

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejna dobra wiadomość. We wtorek podpisano umowę na dostawę nowych tramwajów dla Krakowa, dziś krakowskie MPK rozstrzygnęło trzyzadaniowy przetarg na zakup 78 nowych autobusów miejskich. Zamówieniem podzielą się EvoBus, Volvo i Autosan.

We wtorek, przedstawiciele firm Solaris i Stadler podpisali urzędzie miasta umowę na dostawę nowych tramwajów dla Krakowa. W ten sposób ostatecznie zakończył się trwający od sierpnia 2016 przetarg, który w minionym roku przyniósł wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nowe tramwaje zostaną dostarczone do Krakowa w 2020 roku.

Teraz nadszedł czas na autobusy, a konkretnie – 78 nowych, niskoemisyjnych i niskopodłogowych  pojazdów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło trzyzadaniowy przetarg na ich zakup – zamówieniem podzielą się EvoBus, Volvo i Autosan.  MPK podzieliło postępowanie na trzy zadania, w zależności od zamawianej wersji pojazdu. Oferty można było składać do początku grudnia 2017 roku.

Pierwsze zadanie jest związane z dostawą 56 autobusów o długości 12 metrów. W tym przypadku została wybrana firma EvoBus, która zrealizuje zadanie za 65 408 000 zł netto. 12 autobusów przegubowych dostarczy Volvo, a cena tego zamówienia to 24 948 000 zł netto.

Autosan dostarczy natomiast dziesięć pojazdów midi za 8,4 mln zł netto.

– Od momentu podpisania umowy producenci będą mieć 7 miesięcy na dostarczenie autobusów 12-metrowych i hybrydowych oraz 6 miesięcy na dostawę autobusów midi. Nowe ekologiczne pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale