Do ZOO wejdziemy bez kolejki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ruszyła budowa pawilonu wejściowego do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Nowe wejście ma usprawnić obsługę zwiedzających i poprawić wizerunek ogrodu. – Naszym głównym celem jest to, by wyjść zwiedzającym naprzeciw – mówi Jacek Nowak, kierownik działu inwestycji i remontów Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego.

W ZOO powstały już nowoczesne obiekty takie jak żyrafiarnia i pingwiniarnia. Spowodowały one wzrost liczby odwiedzających. Aby wejść do ogrodu, trzeba stać w długiej kolejce – zwłaszcza w weekendy i inne dni wolne.

– Do tej pory przy wejściu do ZOO były dwie kasy. W razie potrzeby otwieraliśmy trzecią, ale niewiele to dawało. Kolejki i tak były ogromne – informuje Nowak. Stworzenie większej liczby kas w nowym pawilonie wejściowym to jeden z głównych celów jego budowy. – Chcemy zwiększyć przepustowość – dodaje.

Nowe możliwości w zakupie biletów

Bilety do ZOO można było nabyć wyłącznie przy wejściu. – Teraz bilety będzie można kupować w jednej z czterech kas, przez internet, aplikację w telefonie lub w biletomacie. Następnie bilet będzie skanowany na nowych bramkach – mówi kierownik. – Chcemy wyjść naprzeciw naszym zwiedzającym, dlatego każdy będzie mógł kupić bilet tak, jak mu wygodnie – wyjaśnia.

– Powstanie też nowy sklepik z pamiątkami, gdzie będzie można zakupić maskotki zwierząt, kartki i inne gadżety – mówi Nowak.

Niebezpieczna konstrukcja

Stary pawilon wejściowy był w złym stanie technicznym. Jego konstrukcja stała się niebezpieczna dla zwiedzających. – Obecne wejście zostało już zburzone. Jego konstrukcja nie nadawała się do przebudowy. Musimy wybudować pawilon od nowa – informuje kierownik.

ZOO starało się o dofinansowanie budowy pawilonu z budżetu miasta. W projekcie dokumentu zapisano prawie 730 tysięcy złotych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w najbliższych tygodniach.

 

Karolina Kubowicz

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale